כיצד ניתן להרחיק עטלפים?

עטלפים גורמים סיוטים, הם מזכירים לנו עכברים עם כנפיים. מה  אנחנו  עושים רגע לפני שאנחנו מתעלפים? מתעניינים כיצד ניתן להדביר עטלפים. רבים מאתנו נבעתים ומתחלחלים כשהם חושבים על עטלפים ומדמים את תנועתם המהירה והחמקנית, בעודם רואים בעיני הרוח את פליטות רסק הפרי שהם פולטים על קירות בתים ומכערים את חזותם.

 

כמו- להבדיל?!- יונים, כאשר אנחנו דנים על אודות עטלפים במונחים של הדברה חשוב לדייק, מדובר לא בהדברתם הפיזית אלא בהרחקתם.

 

מכשיר אלקטרוני אפקטיבי בהחלט. הוא אינו כרוך בשימוש בחומרי הדברה מכל סוג שהוא וכזה נחשב לאמצעי חשוב ויעיל במסגרת המכשירים, האמצעים והשיטות הרווחים בתחום הדברה ירוקה.

 

הצורך בהרחקת עטלפים, שמהווים, בין השאר, מטרד ומפגע  תברואתי ובריאותי וגורם מזהם, אינו נובע מפחד המוות שהם מפחידים או בני אדם ומסייטים אותם בכל עת ( אף שדי בפחד מצמית ומשתק זה כדי להסתייע בשירותי הייעוץ של בעלי מקצוע בתחום הדברת מזיקים) אלא גם ולמעשה בעיקר בשל הנזק העצום שעטלפי פירות גורמים לחקלאות.

 

מכשיר אפקטיבי להרחקת עטלפים ניתן לרכישה במקומות שונים והוא מהווה אמצעי יעיל ביותר להרחקתם. צלילים בתדר גבוה המופרים מהמכשיר משבשים את תנועת העטלפים על ידי שיבוש חוש הכיוון שלהם. גלי הקול העצמתיים  גורמים להיווצרותה של סביבה קשה ועוינת עבור העטלפים.

 

מכשיר זה מהווה ערובה לסילוקם של העטלפים מסביבת הבית. מדובר במכשיר ייעודי שמשפיע על  עטלפים בלבד וגורם להרחקתם בעוד הוא אינו משפיע כלל על בעלי חיים  אחרים וחיות מחמד בפרט.

 

מכשיר יעיל ומשתלם

 

העדר הצורך להשתמש בהדברה כימית מייתר  רכישה של חומרים או אף הזמנת מדביר מקצועי ( אשר הזמנתו לביצוע הדברה נגד מזיקים פולשניים רבים חיונית ואף הכרחית, הם כהדברה מונעת ואם כהדברה לצמצום נזק שנגרם זה מכבר). המכשיר מותקן מחוץ לבית ולכן אינו מהווה פגם אסתטי.

 

מדובר במכשיר שעלותו נאמדת בכ- 600 ₪ (המחירים משתנים, כמובן, על פי היצרניות והדגמים השונים), הוצאה כדאית ומשתלמת לפי כל אמת מידה, ודאי אם וכאשר נוכחים לדעת כי תוצאות השימוש בו גורמות לסילוקם של העטלפים ולהסרת המטרד והמפגע הכרוך בהם.

 

על מנת לקבל מידע מפורט יותר על אודות המכשיר הזה כמו גם לאפשרות שימוש במכשירי קול להרחקת יונים, לדוגמה, אצל מדביר מקצועי המתמחה בהדברה ירוקה לסוגיה.  מכשירי קול אינם מזהמים את הסביבה ומהווים אמצעי מקובל ולגיטימי מכל בחינה כנגד מזיקים שונים בכלל ועטלפים בפרט.

 

עצות סבתא (וסבא)

 

עצת סבתא עתירת ניסיון חיים- אומרת: הינשוף הוא האויב והטורף הגדול ביותר של עטלפים. ניתן, לדבריה, לרכוש ינשוף-דמה דחלילי ולהשמיע הקלטה שקטה המדמה את קולותיו. וסבא מוסיף: היות שלעטלפים יש חוש ריח מפותח להדהים, (הנאמד פי 300 מחוש הריח שלנו, בני האדם) מומלץ להעמיד עמוד עשן שיטעה ויתעה אותם בדרכם.