דרכים ללכידה והדברה של מזיקים

דרכים ללכידה והדברה של מזיקים

במהלך עונות השנה, קיץ או חורף, לרובנו יוצא להיתקל בתופעת המזיקים. המזיקים שבהגדרתם הם כל בעל חיים שמהווה מטרד או גורם מאיים אשר עלול לפגוע ולהעביר מחלות לאדם. במקרה בו נתקלנו בתופעת בעלי החיים אשר יכולים להוות מזיקים, חובת הטיפול במזיקים חלה על בעל השטח בו נמצאים אלו.

 


כבעלי בית, משרד או שטחים אחרים שברשותנו, במהלך עונות השנה השונות אנו נתקלים במזיקים, מזיקים הפוגעים באסתטיקה של השטח שלנו, ואף עלולים להזיק לנו. מעבר לכך אותם מזיקים הצצים בשטחנו, גורמים לנו להרגיש אי נוחות, חוסר ביטחון, לחץ ואף חשש שאותם מזיקים יזיקו לנו. על מנת לטפל במזיקים אלו עלינו לפנות לשירותי הדברה מקצועיים, שירותים בהם מגיע מדביר אשר מבצע הדברה ייעודית ומתאימה לסוג המזיק או לכידות מזיקים כגון לוכד עברים מקצועי. שירותי ההדברה הם שירות חיוני ביותר, כיוון שהמדביר הוא איש מקצוע אשר משתמש בחומרים המתאימים והנכונים לפתור את הבעיה ולספק מענה מקצועי ויעיל לבעיית המזיקים העומדת בפנינו.

 


ניתן לראות בדרך כלל, כי בשטחים ציבוריים יש מזיקים הנפוצים בעיקר, כגון זבובים, צרעות, יתושים, חולדות ועוד. במקרים אלו כיוון שמדובר בשטח ציבורי, החובה לטיפול במזיקים אלו מוטלת על הרשות המקומית, עירייה או מועצה בהתאם לכל אזור. לעומת זאת בשטחים פרטיים, המזיקים אשר נפוצים בעיקר הם פרעושים, תיקנים, עש, קרציות, חולדות ועכברים. במקרה זה חלה חובה על בעל השטח הפרטי, אשר יכול לנסות שימוש בתכשירי הדברה מתאימים, מלכודות מסוג מסוים ועוד. במקרים רבים פתרונות אלו לא יעזרו או יהוו פתרון מספיק מקצועי ויעיל, וכאן יש צורך בפניה למדביר מקצועי אשר באמצעות הכלים העומדים לרשותו וניסיונו המקצועי, יפתור את הבעיה בצורה הנכונה ביותר.

 

בדרך כלל רבים מאיתנו מרגישים מאוד מאוימים מעכברים, עכבר אשר נחשב לאחד המזיקים הטורדניים ביותר, הוא מטרד שרק לוכד עכברים מנוסה אשר מכיר היטב את התנהגות החיה, יוכל לפתור את הבעיה ולהיפטר עבורנו מהמזיק. טיפים שיש לקחת בחשבון, הינם הכנת מלכודת עכברים המשלבת הטמנת פיתיון שיסייע ללכידת החיה. דבר נוסף שמאפשר לכידת עכבר באופן יעיל הוא שימוש בדבק מיוחד אשר נמצא על משטחים מיוחדים, פתרון שלוכד עכברים מיומן משתמש כדרך יעילה ללכידת העכבר בקלות. פתרון נוסף יכול להיות גם שימוש במלכודות חשמל ועוד פתרונות נוספים.

 

עוד מזיק טורדני אשר נחשב למזיק בעייתי הוא הפשפש. הפשפשים אשר מהווים טפילים  הנדבקים לבעל החיים, ולבסוף עוקצים אותו. הם מזיקים טורדניים אשר בשל גודלם הקטן שמוערך בכמה מילימטרים בודדים, מהווה מטריד מסוכן שיש להיפטר ממנו באמצעות מומחה להדברת פשפשים אשר יוכל לפתור את הבעיה. דרך אחת למיגור התופעה היא ריסוס החיה עליה יושבים הפשפשים, טיפ נוסף קניית תכשירים מיוחדים נגד פשפשים, אך טיפים מומלצים אלו הם כמה חזיתות מתוך חזיתות נוספות שיש לנקוט כנגד המטרד. כאשר הפתרון הטוב ביותר הוא מעבר לחזיתות אלו - קריאה למדביר פשפשים מקצועי אשר יפתור את הבעיה מהשורש ובכל החזיתות.

 

לסיכום, ניתן להסיק כי יש דרכים להתחיל לטפל בבעיות המזיקים, אך בכל זאת כאשר מדובר במזיקים טורדניים, כדוגמת פשפשים ועכברים, יש צורך בשירותי הדברה מקצועיים אשר יפתרו את הבעיה מהשורש, זאת יחד עם פעולות קטנות נוספות שאנו יכולים לנקוט.