שיטות הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה


כשמדברים על הדברת פשפש המיטה יש להכיר תחילה את סוג התופעה. פשפש המיטה הינו חרק טפיל, סגול, שמזין את עצמו על ידי מציצת דם אנושי, או מבעלי החיים. פשפשים אינם יכולים לעוף והם יכולים לחיות בתוך סדקי הקירות, ברהיטים או בכל סוג
אחר של טקסטיל, כולל ריהוט מרופד.  הם נפוצים במיטות, במזרנים, בין הקפיצים ובמסגרות המיטה. הדברת פשפשים חיונית מאוד בעקבות העובדה שהם פעילים יותר בלילה ועלולים לנשוך כל אזור חשוף עור בזמן שאדם ישן.

מקומות שכיחים לעקיצות פשפשים הם באזורי הפנים והצוואר, ידיים וזרועות. עקיצת הפשפש אינה מורגשת. העקיצה היא כמו בליטה קטנה, שטוחה. למרות זאת, לביצוע הדברת פשפש המיטה ישנה חשיבות רבה בעקבות ההשלכות השונות העשויות להיווצר כתוצאה מעקיצת הפשפשים, הכוללות תסמינים שונים כמו: אדמומיות, נפיחות וגירוד מסיבי. בדרך כלל אין טיפול לעקיצות פשפשים אלא אם מדובר בגירודים ולצורך כך יש קרמים סטרואידים חמורים או כדורים אנטי- היסטמינים. לכן, בכדי למנוע התעסוקות בטיפול הגוף מהעקיצות והגירויים השונים, רצוי למנוע את התופעה מראש על ידי הדברת פשפש המיטה ופשוט לישון בשקט. הדברת פשפש המיטה מבוצעת על ידי מומחים בתחום הדברות באמצעות מספר שיטות שביניהן: הדברה כימית, הדברה בעזרת קיטור יובש והדברה באמצעות קור.  


הדברה כימית
 

הדברת פשפש המיטה באמצעות שילוב אמצעים כימיים נחשבת להדברה הכי נפוצה ויעילה. הדברה כימית מתבצעת בעזרת ריסוס של חומרים כימים, רעילים, המיועדים להשמיד את כל המזיקים. החומר הכימי פועל על פי מגע עם הפשפש וגורם נזק ישיר למערכת העצבים שלו. 


הדברת פשפש המיטה בעזרת קיטור יבש


שיטת הקיטור החם הינה שיטה נוספת להדברת פשפש המיטה. השיטה מוכרת דווקא בזכות היכולת שלה להדביר ללא שימור בחומרי הדברה. מדובר בהדברה אפקטיבית מאוד ואחת הנפוצות במדינתנו החמה, בדיוק בשל הסיבה שהיא איננה מתבצעת עם חומרי הדברה כימים. אחרי שכבר קטלנו את המזיקים באופן מוחלט על ידי שואב אבק, הביצים של הפשפשים עדין מודבקות למצע בעת ההטלה. שיטת "הקיטור היבש" היא בדיוק השיטה המועילה לקטילה בכל דרגה שהיא, כולל במזרנים, בדים עם קפלים ועוד. מיושמת באופן ישיר על הפשפשים, בכל נקודת מחבוא אפשרית. למעשה מדובר בקיטור שיש מעט אדי מים שמונעים הרטבה מלאה ועובש לאחר סיום הפעולה והפעולות הנדרשות לפני ואחרי הן אוור החדר או החפץ המטופל בקיטור, יש לזכור כי אחרי הכל מדובר ב"קיטור" יבש" שמעלה את הלחות באזור בו הוא נוגע.


פשפש המיטה - הדברה בעזרת קור


השיטה השלישית בהדברת פשפש המיטה מבוצעת על ידי הדברה תוך שימוש בקור. בניגוד להדברה באוויר חם יבש, הדברה באמצעות קור מתאימה לחפצים קטנים או בגדים שעלולים להיפגע כתוצאה משיטת ההדברה בחום. במקום להכניס למקום חם מכניסים לתא הקפאה למשך עשר שעות לפחות.


אנחנו בחברת יהודה הדברות פועלים באישורו של פיקוח המשרד להגנת הסביבה ומשתמשים בחומרי הדברה מאושרים בלבד (!).
במידה וישנו מזיק קטן שעושה המון בלאגן- אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר, אנחנו כבר נטפל בו.