הדברת דבורים

הדברת דבורים - יהודה הדברות

 

יהודה הדברות מנוסים בכל סוגי ההדברות שבעיקרן - הדברת פרעושים, הדברת זוחלים, הדברת מכרסמים ואף הדברת מעופפים. 

דבוראים הוא שמה של סדרה במחלקת החרקים הכוללת 140 אלף מינים. דבורים הם על-משפחה בתוך הסדרה, שבה ממוינות גם צרעות. הן ניזונות מצוף ואבקת פרחים בלבד ולכן הן נפוצות בשטחים פתוחים. התלות שלהן במשאבי המזון יוצרת מערכת יחסי גומלין מורכבת ביניהן לבין הפרחים. מעבר לכך, יש מינים בעלי ערך חקלאי אדיר. בישראל לבדה יש מעל אלף מינים ולא כולם ידועים למדע.
 

הדברת דבורים חייבת להתבצע על ידי מדביר מוסמך וחברה בעלת ניסיון. יש להקפיד על לבוש ראוי ולהשתמש בחומרים המתאימים עבור הדברה אפקטיבית. יש להימנע מניסיון הדברה עצמאי, היות ופעולה זו נחשבת סכנת חיים. את ההליך רצוי לבצע מוקדם ככל האפשר וכך למנוע נזקים בלתי הפיכים לגינה ולסביבה הביתית.


שיטות להדברה מוצלחת


קיימות מספר שיטות עבור הדברת דבורים. השיטה הראשונה מחייבת איתור של הקנים. דרך הקינון הנפוצה ביותר היא חפירת מחילות באדמה, או לחילופין ניצול של מחילות קיימות. דרכים אחרות יכולות להיות קינון במחילות בתוך עצים, בניית קינים חשופים מבוץ ועוד. יש מינים הנוהגים להפריש חומרים האוטומים את דפנות התאים והמחילות במטרה להגן על הקן. כאשר הקינים ממוקמים בתוך גזעי עצים, על הענפים, בתוך חורים וסדקים או במקומות רגישים אחרים, יש צורך במדביר מיומן שיידע לזהות את מקור הבעיה. לאחר שהמדביר מוצא את הקן הוא מבצע ריסוס יסודי עם חומרים כימיים. הן עוקצות כאשר חשות סכנה ומומלץ לבצע את ההליך בחודשי הקיץ. בתקופה זו הן מקימות את הקינים והיעילות של ההדברה עולה באופן משמעותי.


שיטה נוספת ומוצלחת מתבצעת באמצעות הצבת פתיונות. המטרה היא להשתמש בפתיונות הללו על מנת להרעיל, לפתות אותן ולעיתים גם לגרום להן להעביר את הפתיון הלאה אל תוך הקן. פתיונות רעילים אידיאליים כאשר אין אפשרות לבצע הדברה ישירה של הקן.


שיטה שלישית ולא פחות מוצלחת היא עם מלכודות. שיטה זו נחשבת ביולוגית למחצה והיא יותר מוסרית, בשל העובדה שהיא אינה דורשת שימוש בחומרים כימיים. מלכודות גם לא פוגעות בצמחים, בפרחים או בגינה ואינן מסוכנות עבור בני אדם וחיות מחמד. החיסרון הוא יעילות מוטלת בספק של השיטה בהשוואה לשיטות האחרות. שטה זו אינה גורמן למותן של כל הדברים והיא עלולה רק לעכב בנייה מחדש של הקן.


מה עושים אחרי ההליך?


בחירת השיטה המתאימה עבור הליך זה אינה מספיקה למניעת הופעה חוזרת של החרקים, המזיקים והמעופפים. אפשר להציב מלכודות שייתנו מענה מיידי על הופעת דבורים, לשנות את המבנה של החצר והסביבה או להמשיך ולפזר פתיונות. בכל מקרה, חשוב להקפיד על פעולות הדברה תקופתיות ולהתייעץ עם איש מקצוע בכל מקרה של התלבטות או החמרה במצב.


אנחנו בחברת יהודה הדברות נשמח לעמוד לרשותכם לצורך ביצוע הדברה יעילה, מהירה ובטוחה. יש לנו את הניסיון ואת הכלים הדרושים להתמודדות עם הדבורים הקיימות בישראל. אנחנו מחזיקים ברישיון ובהסמכה והמטרה שלנו היא להחזיר לכם את איכות החיים מוקדם ככל האפשר וללא תקלות מיותרות.