הדברת חולדות יסודית

הדברת חולדות - יהודה הדברות


חולדה היא סוג של יונק המזוהה עם העברת מחלות, פרעושים, חיידקים ונגיפים. ההתמודדות איתן

קשה מכפי שנהוג לחשוב וזאת בשל התכונות המיוחדות של היונק ולכן רצוי לבצע פעולת הדברת חולדות על ידי מדביר מקצועי ולחסוך מאמץ רב בפעילות עצמית לטיפול בבעיה. לוכד חולדות מקצועי מודע לכך שלחולדות יש חושים מפותחים של ריח ושמיעה ונחשבות מאוד אינטיליגנטיות. חולדה היא בעלת כושר הישרדות ולעיתים היא מצליחה לחיות אפילו בטמפרטורה של מינוס 30 מעלות. המשמעות היא שקשה מאוד להדבירן באמצעים ביתיים או רגילים. יש צורך בשירותי הדברת חולדות על מנת להרחיק את היונקים הללו מסביבת הבית או העסק, למנוע את העברת המחלות ולהבטיח איכות חיים גבוהה לאורך זמן.


החשש מהן נובע גם מהקשרים החברתיים אותם היא מפתחת. היא מסוגלת לקשר בין אכילת מזון מורעל לבין מוות של חולדות או עכברים אחרים בסביבה. פיזור מלכודות ברחבי המבנה לא רק מסכן את הדיירים ואת שאר בעלי החיים, הוא גם לא תמיד אפקטיבי.

מעבר לכך, הן בין היונקים הנפוצים בעולם ויש מינים רבים שלהן. הן נמצאות כמעט בכל יבשת ואי, אולם הן נפוצות בעיקר באיזורים עירוניים. הכמות שלהן גדולה מכפי שנהוג לחשוב וזאת בשל העובדה שהן חיות בעיקר בלילה, מתחת לאדמה או באיזורים מוסתרים. מבחינה חקלאית, מכחידות מינים של חיות בר וכך עלולות להפר איזון אקולוגי וטבעי בשטחים מסוימים.


שיתוף פעולה עם המדביר לצורך הדברת חולדות


השלב החיוני בהדברתן הוא התייעצות עם מדביר ושיתוף פעולה בינו לבין הלקוח. מטרת שיתוף פעולה מן הסוג הזה היא ליצור מצב בו הן יתקשו לשרוד ולחיות בסביבת הבית או העסק. שיתוף הפעולה מתחיל בהמלצה של המדביר על פעולות איטום וסגירת ספי דלתות או חלונות. כך מונעים את חדירתן אל שטח הבית ומצמצמים את הצורך בשימוש בחומרי הדברת חולדות כימיים או אקולוגיים.


טיפול סביבתי לצורך שיפור התוצאות של הדברתן מבוסס ברובו גם על גיזום עשבייה ועצים. הפחתת מקורות מזון אידיאליים עבורן תבטיח בריחה שלהם למקומות אחרים, בעיקר בעזרת ריקון מוקדם של פחי זבל. המלצה נוספת לשיתוף פעולה עם המדביר היא מניעת מקורות שתייה, סגירת ביובים פרוצים, שאיבת בורות שומן, סגירה הרמטית של עצים או מעברי צינורות וכמובן איטום גגות.


כיצד מבצע מדביר חולדות את פעולת ההדברה בפועל?


הדברת חולדות מחייבת מעורבות של איש מקצוע, לוכד חולדות מנוסה, ברמה גבוהה ומוקדם ככל האפשר. ניתן ליישם מספר שיטות על מנת להדביר אותן, כמו פיזור רעלים באמצעות שתייה, שקיות, בלוקים, גרגירים או אבקה. פיזור נכון של רעלים מבוסס על היכרות של המדביר עם אורח חיי החולדה וההרגלים שלה. הפיזור של הרעל מתבצע בתוך תיבות האכלה מיוחדות עבורן וכך נמנעת חשיפה לחיות מחמד, ילדים או תינוקות. גם ביקורת אחת לתקופה מסוימת יכולה לעזור לצורך הרחקתן ומניעה להופעה חוזרת.

 

יצירת קשר עם מדביר חולדות מקצועי, חיונית ביותר ורצוי להשאיר את הטיפול במזיקים הללו לגורם מקצועי. פעולה עצמית ושימוש באמצעי לכידה כגון מלכודות שונות ומיושנות, לא בהכרח יתרמו ללכידת החולדה. בדומה לעכברים, חולדות נבונות גם כן ויודעות כיצד להתמצא ולשרוד בתנאים קיצוניים ביותר, לכן המלכודות הרגילות לא בהכרח יתרמו ללכידת החולדה. לכידת חולדה מקצועית תבוצע על ידי לוכד מוסמך באמצעות שיטות הדברה מיוחדות כדוגמאת הדברה טבעית. השיטה הטבעית או הביולוגית נעזרת באמצעים טבעיים שכוללים בעלי חיים וזוחלים הדוחים את החולדה. אין באפשרות כל אדם לבצע פעולות מסוג זה מכיוון שמדובר בחיות נוגדניות מסוכנות, למשל נחשים אשר מרחיקים את החולדות. פעולת ההדברה הטבעית לצורך לכידת חולדות או הרחקתן דורשת ידע רב ובקרה על הנוגדן, שכן הוא מסוכן מאוד בעצמו לאדם ולסביבה בה מבוצעת ההדברת החולדות. מדביר חולדות נעזר בפעולת ההדברה הטבעית בכדי לדאוג שבאופן מיידי החולדות בשטח שלכם ילכדו וכן פעולה זו ופעולות נוספות המבוצעות על ידי מדביר החולדות ידאגו לאי הופעתן בעתיד.

בדומה לעכברים ואף יותר מהם, חולדות עשויות להעביר מחלות רבות ומסוכנות לאדם אשר בא עמם במגע. רוב המחלות עשויות לעבור מפרוותם וצואתם וישנה חשיבות רבה להרחקה של המזיקים הללו מבני אדם בכלל ומילדים ותינוקות בפרט אשר המערכת החיסונית שלהם מאוד עדינה. לוכד עכברים מקצועי ידאג שתוכלו לישון בלילה בשקט, בין אם מדובר בעונת החורף או הקיץ, כאשר יש סיכוי להימצאותן של החולדות החשש והאי נוחות הנם רבים גם עבור האמיצים ביותר. כשמדובר בביטחון של המשפחה שלכם אל תהססו ופנו בהקדם ללוכד העכברים בין אם מדובר בעונת החורף בה החולדות נפוצות יותר ובין אם מדובר במעבר לדירה חדשה או בשגרת חיי היום יום.


מלבד פיזור רעלים ישנו שימוש במלכודות לצורך לכידתן. המלכודות מאפשרות לכידה שלהן בחיים או לחילופין מוות מהיר. תפקידו של המדביר לבחור את המלכודת המתאימה עבור סוג החולדה, תנאי הסביבה, דרישות הלקוח ושאר הנתונים העומדים לרשותו. על כל פנים, פעולת הדברת חולדות מתחילה רק לאחר לוכד חולדות מקצועי בוחן את השטח ומציע אפשרויות אופרטיביות.


בחברת יהודה הדברות מודעים לקשיים של הדברת חולדות ומזמינים אתכם ליצור קשר עם אנשי המקצוע המובילים בישראל. יש לנו ניסיון של שנים רבות בהדברת חולדות ובכלל בכל סוגי ההדברה ואתם יכולים להיות אלו שנהנים מהתוצאות. הצטרפו אל משפחת הלקוחות המרוצים וטפלו בהן באופן אפקטיבי ומשתלם. צרו קשר עם נציגינו בהקדם ונשמח לעמוד לרשותכם בכל דרישה.