הדברת יתושים למניעת קדחת הנילוס

נגיף קדחת מערב הנילוס מתפשט על ידי עקיצות יתושים והוא מוגדר בתור מחלה זואונוטית: מחלה של בעלי חיים העשויה לעבור גם לבני אדם. הבעיה העיקרית עם הנגיף היא שמדובר על מחלה ללא טיפול יעיל. במקרים קיצוניים עלולה הידבקות להסתיים במוות ורק בשנה שעברה נפטרו ארבעה נשים כתוצאה מכך. ההמלצה העיקרית לצורך התגוננות מהנגיף היא להדביר בזמן ולהקפיד על כללי הבטיחות.


מלבד הדברה תקופתית, יש מספר פעולות שכדאי לבצע במקביל על מנת למנוע את קדחת הנילוס. ראשית, חשוב לדווח לרשות המקומית על מאגרי מים שעומדים ועל המטרד. במאגרים אלו הם נפוצים ומעבירים את הנגיף. הם פוגעים באיכות החיים ותפקידה של הרשות המקומית הוא בין היתר לחסל ולייבש את מאגרי המים העומדים. שנית, מומלץ להשתמש באופן קבוע בתכשירים שדוחים אותם. כיום יש מגוון רחב של תכשירים אפקטיביים המתאימים לטווח רחב של גילאים, לרבות תינוקות, פעוטות, ילדים ובני נוער. תכשירים אלו מתאימים לכל אורך שעות היום ואידיאליים במקומות חמים ולחים. שלישית, רצוי להכין את הבית לקראת בואם עם רשתות לחלונות. שילוב בין רשתות על כל חלונות הבית לבין לבוש מתאים יבטיח מניעת של קדחת הנילוס ויחסוך את עוגמת הנפש של עקיצותיהם.

 

מה כוללת ההדברה?

 

בין מגוון סוגי ההדברות הביתיות- הדברת פשפשים, פרעושים, נמלים וכדומה, הדברה למניעת קדחת הנילוס היא כאמור אמצעי הטיפול המאסיבי והיעיל ביותר. על אף העובדה שלא תמיד מדובר במחלה קטלנית וברוב המקרים היא מסתיימת בתסמינים קלים בלבד, מאוד חשוב לבצע הדברה מקצועית ולמנוע סיכון לתחלואה ותמותה. ההדבקה בקדחת הנילוס יכולה לחלוף ללא סימפטומים מיוחדים והסימנים העיקריים של הידבקות רצינית הם חום, כאבי ראש, חולשה, דלקת בלחמית העין וגם בחילה ושלשולים. סימנים נוירולוגיים המתאימים לדלקת קרום המוח מהווים אינדיקציה ברורה להסתבכות של הנגיף ולצורך בפנייה לטיפול רפואי.


הדברה כוללת התייחסות לתקופת הדגירה שלהם ולכן היא יעילה בהשוואה לכל אופציה אחרת. תקופת הדגירה הממוצעת נעה בין שבעה ל-14 ימים, אולם במקרים יוצאי דופן היא יכולה להגיע עד 21 ימים. ההדברה כוללת איתור של מוקדי המים סביב הבית או העסק, פיזור חומרים כימיים והרחקת מוקדי קינון עבורם. ההדברה מסתיימת תוך זמן קצר והיא אינה מסוכנת עבור ילדים או חיות מחמד. הדבר החשוב הוא לבצע הדברה למניעת קדחת מערב הנילוס תוך התייעצות עם אנשי המקצוע הנכונים.

 

כיצד בוחרים מדביר?

 

לא כל חברת הדברה מסוגלת להתמודד עם הפוטנציאל ההרסני של קדחת זו. רצוי לקבל המלצות על חברות הדברה העוסקות בתחום, ליצור קשר עם הנציגים השונים ולתאם פגישת ייעוץ. פעולות של הדברת מזיקים והדברה ירוקה חייבות להתבצע תחת אישור ובכפוף לפיקוח של המשרד להגנת הסביבה. במהלך הקיץ ההתמודדות עם יתושים נפוצה בכל רחבי הארץ, אולם רצוי להשקיע לפחות כמה ימים באיתור חברת הדברה ברמה גבוהה.


אנחנו בחברת יהודה הדברות נשמח להעמיד לרשותכם שנים של ניסיון לצורך מניעת קדחת הנילוס. צרו קשר עם אחד מנציגי החברה ובואו ללמוד על הימצאותם ועל האופן בו ניתן להרחיק אותם לצמיתות. איתנו תיהנו מיתרונות ייחודיים של שירותי הדברה. אפשר לשלם בכרטיס אשראי ובתשלומים, ישנו דגש על חומרים ידידותיים וירוקים והשירות שלנו ניתן מהיום להיום. אל תקחו סיכון מיותר ושפרו את רמת החיים שלכם בהקדם. הזמינו את שירותי ההדברה של החברה ותגלו שגם עם החרקים העקשניים ביותר אפשר להתמודד בהצלחה.