הדברת מזיקים בגינה

הדברת מזיקים בגינה - יהודה הדברות


גם חצי נחמה היא נחמה, ודאי כאשר חושבים על העדרה המוחלט. החצי המלא שלה הוא הידיעה כי רק כחמישית מהצמחים בגינה צפויים להיפגע על ידי מזיקים. המועדים לפגיעה הם: שיחים, ורדים, גפן, היביסקוס קיסוס ועוד סוגים אחדים. הדברה עשויה לסייע להתאוששות הגינה אולם על מנת להפיק תועלת מההדברה יש הכרח לבצע אותה מדי שנה. אכן- מזיקים מופיעים במחזוריות קבועה, כמו כל עונה בשנה. בעונות החורף למשל תבוא לידי ביטוי הופעת העכברים דבר אשר לרוב מחייב הדברת עכברים. בקיץ לעומת זאת הזוחלים יתחילו לצאת מהמחילות דבר אשר דורש טיפול על ידי הדברת נחשים, עקרבים וכדומה. 


על מנת לוודא כי צמח ניזוק חשוב לאבחן נכון את הפגיעה. לדוגמה: העלים מעוותים, אולי מכורסמים, הפירות נגועים אף הם ומחוררים, כתמים לבנים על העלים המעידים כי אף הם ניזוקו מפטרייה או מכנימת העלים.


יהודה הדברות היא חברת הדברה מקצועית וותיקה המבצעת הדברה ירוקה וידידותית לסביבה. היא משתמשת בחומרים איכותיים ובטיחותיים בלבד.


כנימות, עכבישים שונים, זחלי עש ועוד- החברה מתאימה לכל סוג של מזיק חומר הדברה ייעודי הן לגינה, הן לדשא, הן לצמחי התבלין, הן לעצי הפרי. רעות חולות נוספות ובהן קימחון וחילדון אף הן ניתנות  לטיפול ולמענה.


ייתכן מצב, שבו אין הכרח בהדברה ודי לגזום את הענף. על מנת לוודא כי לא נעשית ברכה לבטלה ואולי אף נזק- חשוב להתייעץ עם מומחים בנושא ההדברה למניעת נזק פוטנציאלי על ידי שימוש לא מושכל ולא מבוקר בחומרי הדברה.


חשיבות העיתוי בהדברת מזיקים
 

על פי רוב מזיקים פועלים בתקופות היותר חמות בשנה, כך שניתן לצפות להופעתם. על מנת לוודא כי תוכלו להסתייע בשירותיה של חברת ההדברה רצוי ליצור עמה קשר מבעוד מועד.


אחד היתרונות של חברת יהודה הדברות המשתמשת בהדברה ירוקה הוא באי שימושה בחומרים כימיים אשר באופן פרדוכסלי גורמים לעמידותם של מזיקים לחומרי הדברה ומחייבים הוספת חומרי דישון וטיפולים נוספים, אגרסיביים יותר בגינה, הכרוכים, כמובן, בעבודה נוספת ובהשקעה כספית נוספת.


הנזק שעלול להיגרם משימוש בחומרי הדברה כימיים הוא בהפרתם את  איזון המערכת הביולוגי הטבעית בגינה על ידי פגיעתם בחרקים, בחיידקים ובשלשולים המדשנים בנוכחותם את הגינה באופ טבעי ובכך משביחים אותה.


איך מדבירים?
 

1. בשוק מצויים תרסיסים טבעיים. שאלו עליהם את נציג החברה.


2. ריסוס במי סבון ובסודה לשתייה מסייע לטיפול במחלות בצמחים ולצמצום מספרן של הכנימות, גם אם לא לחיסולן המוחלט.


3. שימוש בתכשירים המכלים פורמונים מרחיק זבובים ומונע מהם להגיע אל פירות העץ על ידי מלכודות שונות.


4. הגנה על עצי פרי יכולה להיעשות באמצעות פריסת רשתות.


5. תתפלאו (?!) אבל גם דחליל עשוי להועיל.


6. שתילת שיבא בתוך הערוגות מהווה מלכודת שמושכת אליה כנימות וחרקים.


7. מלח גס מרחיק חלזונות.


8. פרחי שום מרחיקים חרקים מעופפים שונים.


9. אם ברירת המחדל היא שימוש בחומרים כימיים, יש להעדיף תמיד שימוש במוצרים שניתן להטמיעם בשורשים והם אינם מחייבים ריסוס.
 

חברת יהודה הדברות תסייע לכם להילחם במזיקים בתוך הבית ובגינה. שמירה על ניקיון הגינה, ניכוש עשבים וסילוק גרוטאות שונות, ערימות עצים וכל מה שעלול להוות מוקד להיווצרות מזיקים ולהתרבותם מומלץ  גם מבחינה אסתטית. גינה מטופחת ונקייה נעימה לעין ובטיחותית יותר. אנשי  מקצוע המכירים את כל סוגי החומרים, לרבות החדשים והאפקטיביים ביותר, יעניקו לכם שירות הדברה מהיר ויעיל.