הדברת מחסנים - מחסני מזון

מחסני מזון דורשים פעולות תחזוקה מיוחדות הבאות לידי ביטוי בשורה ארוכה של שירותים. בעיקר רצוי להכיר את הדרישות של הדברת מחסנים המשמשים לצורך אחסנת מזון. בניגוד להדברות המתבצעות בבתים פרטיים, מפעלים או שטחים ציבוריים, מחסני מזון כפופים לתווי תקן מחמירים במיוחד. אין להקל ראש בחשיבות של תיאום שירותי הדברה מקצועיים וברמה גבוהה עבור מחסני מזון. שירות כזה הוא הדרך היחידה למנוע נזקים בלתי הפיכים עבור המזון המאוחסן, תוך הרחקת מזיקים וצמצום השפעתם השלילית. בין ההדברות הפופלאריות במחסני מזון ניתן למצוא: הדברת עכברים, הדברת חולדות, תיקנים ומגוון הדברות עבור ג'וקים המתרבים בקרבת המחסן ובתוכו. 


הדברת מחסני מזון מתאימה להתמודדות עם יצורים מכל המחלקות הטקסונומיות. את ההדברה ניתן לבצע בסביבת המחסן וכך למנוע צמיחה בלתי מבוקרת של צמחים, חיידקים או פטריות. אפשרות אחרת היא להתמקד בהדברה בתוך המחסן לצורך מאבק בחרקים. בנוסף, יש הרבה פעולות הדברה המיועדות עבור הרחקת יונקים.


כיצד בוחרים חומרי הדברה עבור מחסני מזון?


השלב הראשון בהדברת מחסנים הוא בחירת חומרים מתאימים. רוב החומרים המשמשים לצרכי הדברה מבוססים על מרכיבים כימיים. חומרים אלו נחשבים רעילים ולכן הם עלולים לפגוע גם ביצורים שאין כוונה להדביר וגם במזון עצמו. הרעלים מתפרקים באיטיות ונשארים בתוך המחסן ועל גבי הקרקע במשך שנים ארוכות. שימוש לא נכון בחומרי ההדברה או בחירה לא מושכלת ברעלים המתאימים עלולים להזיק למחסן לא פחות מאשר המזיקים בעצמם.


יש מספר כללי בטיחות שנועדו להקטין את הסיכון המלווה שימוש בחומרי הדברה כימיים ורעלים. על המדביר להודיע על הפעולה למשרד להגנת הסביבה ולשאר המחסנים הנמצאים באיזור לפחות שלושה ימים לפני הביצוע. עליו לפזר את הרעל בצורה אחידה ולאטום את החדר המודבר למספר שעות. עם תום השימוש בחומרי הדברה מסוימים נדרש אוורור מלא של החדר וניטור של הרעלים. כללי בטיחות אלו תקפים ברוב פעולות ההדברה הרגילות, אולם הם לא תמיד רלוונטיים עבור הדברה של מחסני מזון.


מהי הדברה ירוקה וכיצד ניתן ליישם אותה במחסני מזון?


האלטרנטיבה המומלצת עבור שימוש בחומרים רעילים וכימיים בתוך מחסני מזון היא הדברה ירוקה. בשיטה הזו מצמצמים עד למינימום את השימוש בחומרים מסוכנים. היעילות של הדברה ירוקה לא פחות גדולה, אך הפגיעה בסביבה היא מזערית. הדברה זו מקובלת גם על הגופים האחראיים על פיקוח ובקרה על מחסני מזון. השימוש בהדברה ירוקה מונע נזק סביבתי וכך מפחית את הסכנות הנשקפות לעובדים הנמצאים במפעל ולשאר הגורמים האנושיים הנמצאים בסביבה. הדברה ירוקה מבוססת על חומרים ייעודיים שלא היו זמינים בעבר. הביקוש עבור ההדברה הזו נובע מהשאיפה לשמור על מחסני המזון ולהרחיק מהם מזיקים, מבלי שהדבר יבוא על חשבון שימוש ברעלים או בחומרים כימיים. הדברה ירוקה מוכיחה כי ניתן להשיג את המטרה באופן יעיל ומשתלם גם במחסני מזון גדולים ובלתי נגישים.


הדברה ירוקה וגם הדברה כימית לא תמיד מספיקים לצורך הרחקת מזיקים מתוך מפעלי מזון. במילים אחרות, בעלי המפעל נדרשים להקפיד על תחזוקה קבועה של המקום ולמנוע ככל האפשר את החדירה של המזיקים. מפעלי מזון מחייבים השקעה מאסיבית בתשתיות, באוורור, בהיגיינה, בניקיון וכדומה. רק באמצעות הפעולות הללו ניתן ליישם את העקרונות המתקדמים של ההדברה ואף למנוע את הנזקים למזון.


בחברת יהודה הדברות ישמחו ללוות אתכם כבר בשלבים הראשונים של תהליך הדברת מחסני מזון. יש לנו ניסיון של שנים רבות בביצוע הדברות מן הסוג הזה ואנו מיומנים בעבודה מול לקוחות בתעשיה. כל אחד מהנציגים שלנו מכיר היטב את תחום ההדברה ויכול לעמוד לרשותכם תוך זמן קצר ולכל מטרה.