הדברת נמלים בבית

הדברת נמלים בבית - יהודה הדברות

 

בין ההדברות השכיחות ניתן למצוא את הדברת הנמלים והדברת טרמיטים בחצרות ובבתים. כיצד הנמלים מגיעות לאותם אזורים? 

הן מגיעות אל הבית, המשרד או החצר בעיקר מתוך קן המשמש למגורים. הדברתן מתמקדת בזיהוי הקן ובנטרולו. ברוב המקרים הקן הוא תת קרקעי, אולם ישנן צורות אחרות והוא נחפר על ידי הן במהירות יחסית. על מנת להגיע להדברה אפקטיבית יש צורך במעקב אחריהן ולעיתים גם בהחדרת חומרים רעילים אל תוך הקן. הן פוגעות באיכות החיים, חודרות כמעט לכל מקום ושכיחות בתוך ארונות, על גבי משטחי עבודה במטבח, בקרבת שיירי מזון ועוד. יחד עם זאת, יש להכיר בעובדה על פיה הדברה עצמאית של קניהן אף פעם אינה יעילה כמו הדברה מקצועית המתבצעת על ידי מדביר מנוסה.


הן חרקים ממשפחת דבורני העוקץ ויש כ-10,000 מינים שלהן. 160 מינים מצויים בישראל ונפוצים בכל רחבי הארץ. גוף הנמלה מחולק לשלושה חלקים פרוקים שהם ראש, חזה ובטן. את סוג הנמלה ניתן לזהות בעיקר לפי גודל וצבע הנע בין חום, שחור, אדום או צהוב. צבעה מעיד על ארסיותה וגם על הרגלי המחייה שלה. מדביר מקצועי המגיע אל בית הלקוח או העסק יכול לזהות את הנמלה, להביא בחשבון את ההרגלים שלה ולבחור את הדברת נמלים המתאימה עבורה בצורה הטובה ביותר. בנוסף, לכולן יש לסתות חזקות ביחס לגודלן ולכן הן מצליחות לשאת מזון אל הקן ביעילות.
 

שיטות להדברה

 

באמצעות מניעה מבוססת על איטום מזון בשטח בו הן מסתובבות, איתור חור ממנו הן יוצאות וסתימה שלו עם סיליקון או מלט. בשיטה הכימית מרססים את הבית או את מוקדי ההדברה העיקריים עם חומרים המכילים רעלים. חומר זה מסב נזקים סביבתיים חמורים וכיום כבר לא נהוג להשתמש בו. הוא אינו מאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי ולכן האלטרנטיבה היא חומרים אחרים הנמצאים ברשותם של מדבירים מקצועיים.


עוד שיטה להדברת נמלים היא בעזרת פתיונות. בשיטה הזו משתמש המדביר בפתיונות ייעודיים כדי להרעיל את הנמלה המלכה בתוך הקן. המדביר מפזר פתיונות בתוך הבית, הן לוקחות פיסות ומגיעות עד למלכה האם באופן טבעי ואפקטיבי. את שיטת ההדברה הזו רצוי לשלב עם ריסוס בחומרים רעילים ומאושרים. מעבר לכך, כדאי להביא בחשבון שיטת הדברה אלקטרומגנטית. זו שיטה הרלוונטית רק עבור סוג מסוים שלהן ובה משתמשים במכשיר חשמלי המשדר אותות שגורמים לנמלה לנטוש את השטח לצמיתות.
 

הדברת נמלים
 

מתי כדאי לבצע את ההליך?

 

הבעיה הגדולה ביותר נובעת מהעובדה שהן חיות במושבות הכוללות עד מאה אלף פרטים. הדברת נמלים כשהן בטור אינו אפקטיבי ובמהירות מגיעות חדשות המחליפות את הישנות. את הדברת הנמלים רצוי לבצע מוקדם ככל האפשר, אולם חשוב לא פחות לטפל בקן ובמלכה הנמצאת בתוכו על מנת למנוע את הישנות המקרים. הן שוכנות בתוך קינים תת קרקעיים, בתוך תלוליות עפר, במחילות בתוך הקיר, בסדקים בריצוף ועוד. מצד שני, הזכרים מתקיימים רק בתקופת הרבייה וכמו המלכות גם להם יש כנפיים. אפשר להיתקל בהם בעיקר בחצר, סביב אדניות צמחים ובגינה. הן בוקעות בתוך רימות מביצים שמטילה המלכה ולאחר השמדה שלה הן לא צפויות לחזור ולהטריד.


כל השיטות בהדברת נמלים אפקטיביות יותר כאשר הן מתבצעות בשלב מוקדם. אנחנו בחברת יהודה הדברות מודעים לקשיים המלווים הדברה מן הסוג הזה, אך מתחייבים לשביעות רצונו של הלקוח. נעשה הכל על מנת להרחיק נמלים מאיזור המחייה שלכם: צרו קשר עם נציגינו עוד היום ובואו לבחור יחד איתנו את שיטת ההדברה היעילה ביותר.


להזמנת שירותי הדברה צרו קשר או צלצלו  1800-280-230