הדברת נמלים בעציצים

נמלים מופיעות בכל מקום, אולם אין ספק כי את אחת הפגיעות המשמעותיות באיכות החיים שלנו ניתן לזהות דווקא בעציצים ובגינה. השקעה של זמן, כסף ומשאבים יכולה לרדת לטמיון עקב נוכחות של קיני נמלים לא רצויות. נמלים חודרות במהירות לכל פינה ומתרבות בקצב מדהים. קשה מאוד להיפטר מהן באמצעים קונבנציונאליים והמעקב אחריהן בתוך הגינה הוא סיזיפי. אף על פי כן, כיום יש שיטות טבעיות ואקולוגיות עבור הדברת נמלים בעציצים וגם במקומות אחרים סביב הגינה, החצר, המרפסת או הגג.


בשונה מהדברת עכברים השיטה היעילה והמומלצת ביותר עבור הדברת נמלים היא לזהות את הקן ואת מקום המסתור. במילים אחרות, אין טעם לבזבז זמן על התמודדות עם התסמינים וכדאי לעבור ישירות אל מוקד הבעיה. כידוע, נמלים עובדות קשה על מנת לרצות את המלכה ולבנות את הקן. ברגע שהקן מנוטרל המוטיבציה שלהן יורדת משמעותית והן נעלמות. רצוי להקדיש לפחות מספר ימים לבקרה אחר הנמלים ולבדוק מהיכן בדיוק הן מגיעות. עם זאת, אין למהר ולרסס חומרים כימיים מסוכנים על העציצים או התבלינים הגדלים בגינה. יש להתאזר בסבלנות ולשמור על איכות הסביבה תוך ניצול שיטות הדברה יעילות.


כיצד מבצעים הדברה יעילה של נמלים?


נמלים חיות בקהילות גדולות ותמיד נוטות נמלים חדשות להופיע היכן שהקודמות הושמדו. הכלל הראשון הוא להקפיד על ניקיון ואטימה של חורים מיותרים בקירות, על הרצפה או סביב העציצים והגינה. נמלים תמיד תרות אחר מזון המסוגל לשרת אותן. את המזון הזה הן רוצות לשאת אל הקן ומבחינתנו הפתרון הוא למנוע זאת מראש. יש להקפיד על ניקיון תקופתי של הגינה, להשליך שיירי מזון אל מיכל סגור, לרוקן פחים, להרים כלים מלוכלכים ולהכניס אל תוך מקומות אחסון ייעודיים מוצרים או שימורים.


לאחר זיהוי הקן ניתן לטפל בו באופן יסודי ע"י שירותי הדברת נמלים. אפשרות אחת היא כאמור לשפוך לתוכו חומרי הדברה מאסיביים, או לחילופין לפזר סביב הקן חומרים הנישאים על ידי הנמלים בעצמן אל תוך הקן. אפשרות אחרת היא להניח חומרים ידידותיים לסביבה, כגון ג'לים מיוחדים עם חומצה בורית. במידה והנמלים נכנסות אל תוך חור עמוק מהרגיל, אפשר לרסס בפנים ומיד לאחר מכן לאטום עם סיליקון, גבס או מלט.


עונת הרבייה והחלפת אדמה


נמלים מגיעות אל העציצים ואל הגינה מיד עם תחילת הקיץ. על אף המראה המרשים של היצורים הללו, רצוי להדביר אותן מוקדם וכך להימנע מהתפשטות לא רצויה של מזיקים וחרקים. נמלים מעופפות יוצרות קינים חדשים במקומות מרוחקים מהרגיל, אולם השמדה של נמלה מכונפת אחת נחשבת שקולה להדברת נמלים במשך שנה שלמה. רצוי לפזר את תכשירי הדברת הנמלים בתוך האדניות לכל אורך השנה ולא רק בעונת השנה, אך לעיתים קרובות אין מנוס מריקון מלא של הכלי, חיטוי יסודי ולאחר מכן מילוי בתערובת חדשה.


לסיכום, נמלים בעציצים ובגינה בהחלט יכולות לגרום תסכול. אפשר להתעודד בעובדה שבחברת יהודה הדברות יודעים להתמודד איתן בצורה יעילה לאורך זמן, צרו קשר איתנו קשר עוד היום ועשו הדברה יעילה ובטוחה.