הדברת נמלים קטנות

נמלים קטנות יכולות להפוך בקלות ובמהירות ממטרד אסתטי למקור בלתי נדלה של מחלות ותופעות אלרגיות. הרחקה של נמלים בצורה טבעית מבוססת על פתרונות מיושנים כגון פיזור פלפל שחור בפינות שונות בבית, אך בפועל יש צורך בפעולות הדברה מאסיביות יותר. הנמלים מתגלות בדרך כלל לאחר השארת מזון פתוח למשך זמן ממושך, אולם הן מסוגלות להופיע גם מיד לאחר נפילה של שאריות שתייה, חשיפה פתאומית של מקומות מסתור ועוד. אפשר לזהות את הנוכחות של הנמלים לפי קנים, בתוך שקעי חשמל או תעלות חשמל ולאחר מציאת נמלים מתות.


הבעיה הגדולה ביותר עם נמלים היא שמדובר על חרק פולשני. בנוסף, הנמלים נמצאות בכל היבשות ברחבי כדור הארץ פרט לאנטרטיקה, הן ממלאות תחום רחב של נישות אקולוגיות ורוב המינים הם אוכלי-כל. המשמעות היא הצלחה אדירה של הנמלים גם בסביבת בני האדם ופיתוח של מערכות יחסים מורכבות עם מינים אחרים. נמלים מסוגלות לגלות חיקוי, לשתף פעולה ולהיטפל כמעט לכל מין. בישראל לבדה יש 15 מינים ותת מינים של נמלת הקציר, המהווה רק אחוז קטן משלל הנמלים ברחבי העולם. עוד רצוי להזכיר כי קיימים מיני נמלים אדומות, שחורות או גדולות. רוב הנמלים נעות בשיירות לעומת בודדות שנוהגות לרוץ לבד.


זיהוי וטיפול במקור הבעיה


הכמות האדירה של הנמלים בבית לא אמורה למנוע הדברה אפקטיבית. הסוד של הדברה מן הסוג הזה טמון בזיהוי וטיפול במקור הבעיה. סביבת החיים שבה יכולות נמלים לפעול כוללת מדבריות, איזורים טרופיים וכמובן בתים או דירות מגורים. עם זאת, הנמלים שייכות לקבוצת החרקים החברתיים ולכן הן פועלות מתוך קן שבראשו עומדת מלכה. המלכה היא אם כל הנמלים בקן והיא גם היחידה שפורייה בו. התעלמות מבעיית הנמלים מביאה להחמרת המצב ולהגדלת הקנים הקיימים, בעוד טיפול אינטנסיבי בחומרים ביתיים לא צפוי להניב את התוצאות הרצויות.


בעת הזמנת שירותי הדברות מקצועיים בוחן המדביר את סביבת החיים של הנמלים ובוחר בשיטת טיפול אידיאלית. המטרה של הריסוס היא לפגוע בקן ולהרוג את המלכה. קל יותר למנוע את הישנות הופעת הנמלים במידה ומטפלים בקן באופן יסודי. כל עוד המלכה לא נפגעת, הפעילות של הנמלים לא תיפסק. ההמלצה העיקרית היא להפעיל תחנות אכילה על מנת לאתר יחד עם המדביר את חורי הכניסה של הנמלים. לאחר מכן יש לסמן אותם ולרסס את החומרים הייעודיים לתוכם, כאשר בשלב הבא אוטם המדביר את הפתחים באופן הרמטי. פעולת הפיתיונות דורשת הנחה של תחנות האכלה כ-12 שעות לפני הריסוס, או בהתאם להמלצות ספציפיות של חברת ההדברה. הפיתיון האידיאלי הוא חתיכה קטנה של לחם ועליה כמה טיפות של דבש. יש להקפיד על הנחת פתיון אחד בכל חדר, על מנת למנוע פעילות מקבילה של נמלים ושיירות דלילות שיקשו על פעולת המעקב.


הפסיקו לסבול מנוכחות של נמלים


היום כבר לא חייבים לסבול מנוכחות של נמלים בבית או במשרד. צרו קשר עם נציגי חברת יהודה הדברות, בררו לגבי הדברה אפקטיבית ויעילה ותאמו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת. אנו נמצא עבורכם פתרון לנמלים ונבטיח חזרה מהירה לשגרה במחיר נוח ומשתלם.