הדברת עכבישים

אף שעכבישים לא נתפסים באופן שבו נתפסים, לדוגמה, חרקים שונים, חולדות, עכברים ונמלים, הם בהחלט עשויים להיחשב כמזיקים, ודאי הסוגים היותר מסוכנים שבהם. הדברת עכבישים שונה מהדברת עכברים וכי היא פחות מוכרת.
 

רבים רואים הם סוג של לכלוך, שניתן לטאטא אותו באמצעות מטאטא מיוחד או באמצעות שואב אבק. עם זאת יש גם רבים הנרתעים מהם, נגעלים מהם ורואים בהם מזיק. גם העובדה שהעכביש עצמנו משמש כמדביר על ידי לכידת חרקים שונים, מזיקים, אינה נזקפת לזכותו על ידי מי שרואים בו מזיק.
 

חשוב ונכון לציין, כי הדברת עכבישים אינה נפוצה בלשון המעטה ולכן מעטים מסתייעים בשירותיה של חברת הדברה לצורך כך.  אין פירוש הדבר כי לא צריך לנקוט שום פעולה שהיא אם רואים בעכבישים מזיקים, קל וחומר אם ניזוקים מהם.
 

בכל מקרה אם אתם מתכוונים להשתמש בחומר הדברה מכל סוג שהוא, חובה להתייעץ עם מדביר מקצועי כדי לא חשוף חלילה מי מבני הבית לחומרים רעילים.
 

אם אתם מעוניינים להזמין שירות מקצועי, מומלץ להסתייע בחברת הדברה מקצועית ואמינה, שמציעה הדברה ייעודית ומעניקה אחריות על העבודה.


מה אפשר לעשות בינתיים?


על מנת למנוע תנאי מחיה והתרבות לעכבישים חשוב למנוע היווצרות לחות בבית, הואיל ומקומות לחים משמשים מקור מחיה נוח לפרוקי הרגליים המשמשים מזון לעכבישים.
 

הקפידו אפוא על אוורור חדרי הבית. אם יש בבית מתחם כל שהוא, כגון מרתף, שאין בו פתחים כלל, לא דלת ולא חלון, מומלץ מאוד להתקין בו מכשיר סופח לחות. כמו כן ודאו כי הבית נאטם היטב במיוחד כאשר אינם שוהים בו.
 

חשוב ביותר לבצע הדברה  וריסוס העשבייה מחוץ לבית, למנוע היווצרות מצבורי אשפה וגרוטאות. עכבישים עלולים להגיח באופן אקראי ובלתי צפוי ולכן אי אפשר להיערך לקראתם אבל אם עכבישים מבקרים אתכם לעתים תכופות רצוי ומומלץ לבדוק היכן מצויים מקומות פוטנציאליים להימצאם ולאוורר היטב את הבית.
 

אם וכאשר ביתכם מהווה אתר עלייה לרגל של מזיקים שונים, חשוב להזמין נציג של חברת הדברה מקצועית על מנת לאתר בבית מוקדים לקיומם של מזיקים וגם לקבל עצות וטיפים להדברתם.
 

חשוב לציין, כי אין משנה סדורה בנושא הדברת עכבישים גם משום שהם אינם נמנים עם המזיקים העיקריים שמהם אנשים סובלים וגם משום שאין חומר הדברה ייחודי ויעודי להדברתם.