הדברת פרעושים

הדברת פרעושים - יהודה הדברות
 

הדברת פרעושים בבית היא פעולה חיונית והכרחית המבוצעת על ידי הדברה וריסוס נגד פרעושים באופן מקצועי. האופי של הפרעושים מביא אותם להתקיים במקומות סגורים ולכן בתים פרטיים מועדפים על הפרעושים בעקבות ההכרח שלהם ללחות גבוהה. חיות מחמד במקומות סגורים מושכות פרעושים רבים ודורשות פעולת הדברת פרעושים בבית הכוללת ריסוס של פנים הבית, חלקו החיצוני וכן ריסוס נגד פרעושים על גבי בעל החיים עצמו. 

הם קיימים עשרות מיליוני שנים ומונים כיום יותר מ-2,000 מינים הידועים למדע. המשמעות היא תפוצה אדירה של חרקים מן הסוג הזה, בין היתר בזכות מחזור חיים ייחודי הכולל ארבע דרגות: ביצה, זחל, גולם ומבוגר. הזחל של הפרעוש ניזון מחומרים אורגניים בלבד, בעוד הבוגרים הם למעשה טפילים הניזונים מדם. הם זקוקים לרמת לחות גבוהה באוויר ולכן הם נפוצים בתוך מאורות, מחילות ובתים. מעבר לכך ובניגוד למה שנהוג לחשוב, אינם נטפלים ליונקים החיים בשטח פתוח. תנאי היובש בשטח עשויים לפגוע בזחלים ומרחיק אותם משם.


הם מייצרים חוסר נוחות עבור הפונדקאי ומסוגלים להעביר מחלות גם לבני אדם. מפרישים רוק הגורם לתגובות אלרגיות המתבטאות בפריחה, מזוהים עם מחלת הדבר המועברת ממכרסמים לבני אדם באמצעות עקיצה ובחלק מהמקרים גם מעבירים טפילים מסוג תולעי סרט. חשוב לבצע הדברת פרעושים ובכך למנוע את פיזורם ברחבי הבית, החצר או הגינה. מרבית המחלות המלוות את עקיצותם הן נגיפיות. על אף שרוב האוכלוסיה מחוסנת נגדן, הסיכון להחמרה עדיין קיים. במקביל, הם גורמים לאנמיה בקרב בעלי החיים היות והם מוצצים את דמם. ניזונים מדם החיה באופן קבוע, גורמים לחיות מחמד ביתיות לגרד את עצמן עד ליצירת פצעים מדממים ולעיתים אף מביאים למצב של צורך בתפרים.

 

כל מה שצריך לדעת על הדברת פרעושים יעילה

 

יש מספר עקרונות מנחים עבור ביצוע הדברת פרעושים בבית ובכלל הדברה יעילה של חרקים ומזיקים מהסוג הזה. ראשית, הדברת פרעושים היא פעולה מורכבת הדורשת שילוב בין טיפול קפדני בחיות המחמד לבין הטמעת הרגלים נכונים. רצוי להתייעץ עם וטרינר ולרכוש חומר למניעתם עבור הכלב המתאים לסוג הפרווה, העור או הרגישויות שלו. שנית, חברת הדברת פרעושים מוסמכת היא הגורם היחיד המסוגל להתמודד עם השכיחות של הפרעושים בקרב חיות מחמד ביתיות. הדברת הפרעושים כוללת טיפול בבוגרים תוך כדי עיכוב גלמים שטרם הגיעו לבגרות. מצד שני, אין חומר שיכול להמית או לפחות להרחיק את הגלמים שלהם ולכן קשה להגיע לפתרון מלא באופן מיידי.


הדברת פרעושים אפקטיבית דורשת חזרה על הפעולה כשבועיים לאחר הטיפול הראשון. את כל הטיפולים יש לערוך גם בחיית המחמד וגם בחצר, תוך זיהוי מקורות קינון חדשים או תנאים אופטימאליים להיווצרות גלמיהם. לא כדאי לבצע את ההליך באופן עצמאי היות והיא דורשת שימוש בחומרים כימיים חזקים. בנוסף, רצוי להדביר את הבית תוך התחשבות בבריאות הדיירים והלקוחות. הדברתם היא בעלת מאפיינים ייחודיים שחייבים לבוא לידי ביטוי גם בהזמנת המדביר, גם במהלך ההתייעצות עם הוטרינר וגם לאורך הטיפול בחיית המחמד.


מדביר פרעושים מקצועי לטיפול בבעיית הפרעושים בבית

 

כפי שניתן לראות, לא כל חברה העוסקת בתחום ההדברות יכולה ומסוגלת להתמודד איתם. חרקים אלו שרדו כמעט לכל אורך ההיסטוריה בשל תכונות שאי אפשר להתעלם מהן. אנחנו בחברת יהודה הדברות נשמח לקחת את האתגר: צרו קשר עם נציגי החברה, בואו לתאם פגישת ייעוץ ותנו למומחים שלנו להרחיק אותם מהבית. אל תתפשרו והשתמשו רק בשיטות הדברת פרעושים איכותיות וטובות ביותר על מנת להביא לשיפור מיידי באיכות החיים שלכם ושל חיות המחמד.

 

הדברה וריסוס נגד פרעושים הם בין השירותים הנפוצים ביהודה הדברות. תוכלו לצור עימנו קשר לייעוץ ולתאום הגעה לטיפול בבעיה באחריות.