מה חשיבותה של הדברת פשפשים?

הדברת פשפשים - יהודה הדברות


מה חשיבותה של הדברת פשפשים?

 

כל בעל חתול או כלב מכיר את הצרה הזו: פשפשים, או פרעושים בשמם העממי הנמצאים על בעל החיים ועוברים יחד איתו לכל מקום בו הוא נמצא. הפתרון היעיל ביותר לטיפול בבעיה הינו שירות מקצועי מצד מומחה הדברת פשפשים. החשיבות לפנייה לגורם מנוסה בהדברת פשפשים נעוצה בעובדה שעל אף שהיצורים הללו קטנים כל כך (בגודל מילימטרים אחדים), בכל זאת הם מצליחים לגרום לתחושת אי נוחות רבה מאוד. לעתים חוסר הדברת פשפשים עשוייה להביא לסיכון בריאותי של ממש, שכן גירוד רציני יכול להוביל לדימום וזה לפצעים חשופים דרכם יכולים להכנס חיידקים ונגיפים אחרים. 

 

גודלם של המזיקים הנמצאים על החיה מאפשר להם להסתתר במקומות בלתי צפויים, מה שהופך את המלחמה נגדם לקשה עוד יותר. אז איך נלחמים נגד המזיקים ומנצחים? האם ריסוס החיה נגד פשפשים מספיק כדי להשמידם? ואילו סכנות צפויות לנו מחרק זעיר זה?

 

המלחמה נגד מכת הפשפשים לא נעצרת בריסוס הכלב 

 

מגדלי בעלי חיים ובעיקר מגדלי חתולים וכלבים לרוב מחזיקים בארון תרסיס נגד טפילים או טיפות ( אבקה / אמפולות) נגד טפילים לשעת הצורך. אולם חשוב לציין כי טיפול נגד פשפשים לפרוות החיה בלבד מחסל את המזיקים שנמצאים עליה בזה הרגע ולא את כל הפשפשים שהותיר בעל החיים במקומות אחרים בהם הוא ביקר הן בבית והן בחצר. הטפילים המצויים על פרוות החיה הם טפילים בוגרים, טפילים המחפשים מקור דם טרי כמזון. הם עוקצים את בעל החיים המסכן  ולאחריו את כל שאר היצורים החיים עמם הם באים במגע ובתוכם את בני האדם.

 

כאשר מרססים את בעל החיים היצורים היחידים שנפגעים ומתים אלו הם הפשפשים הבוגרים. הביצים הזעירות שהטיל הטפיל הבוגר, נושרות מהחיה אל מקומות שונים בבית ולכן אינן מתות במהלך הריסוס. ביצי הטפיל כה זעירות, עד שאיננו מבחינים כי הן מסתתרות על הרצפה, בשטיח, במזרון, בספות ובדשא, בעת בקיעתן, אנו עדים לגירוד מתמשך המופיע בעיקר מהברכיים ומטה שכן הטפילים קופצים מרחק של כעשרים ס"מ לערך.

 

בעוד בעל החיה חושב כי הריסוס נגד פשפשים השיג את מטרתו, בבית מתחיל להתפתח הדור הבא של המזיקים: בתחילה זחלים, ואחר כך גלמים, שמתחפרים עמוק בשטיח ובסדקי הרצפה, רחוקים מהעין. תוך שבועיים עד כמה חודשים יבקעו הביצים, ושוב נצטרך להתחיל את הליך הריסוס נגד פשפשים, לכן כשמדובר במיגור וחיסול טפילים חשוב לבצע ריסוס כללי ולא לרסס רק את החיה המלחמה חייבת להיות בכל החזיתות.
 

מלחמה נגד פשפשים חייבת להתקיים בכל החזיתות ודורשת הדברת פשפשים מקצועית


אם יש לכם מכת פשפשים בדירה, או אם זיהתם טפיל כזה או אחר על החיה הפרטית שלכם. המלחמה נגד הטפילים חייבת להתקדם בכל החזיתות. ריסוס החיה נגד פשפשים הוא צעד נכון ונבון , אך זהו רק הצעד ראשון בשורת פעולות נגדיות אותן תצטרכו לבצע.וכל זאת בשל הצורך להילחם בכל מחזור החיים של הפשפשים.
לפנייכם השלבים העיקריים בהדברת טפילים מסוג פשפש.

  1. השלב הראשון הינו קניית תכשיר נגד פשפשים- תכשיר המיועד לשימוש חיצוני על בעלי חיים, שימו לב כי אין לרסס בני אדם בתכשיר הנ"ל.
     
  2. בשלב השני מתבצעת הדברת פשפשים עמוקה יותר, הדברת פשפשים, מתתבצעת על ידי מדביק מקצועי בכל סביבת המגורים.  הדברת הפשפשים הכללית כוללת שאיבה של השטיחים והספות, כמו גם כביסה בחום גבוה של המצעים.


שימו לב כי אם יש לכם מכת פשפשים בדירה- חובה לרסס את הבית , לא תוכלו לחכות עד יעבור זעם או לקוות שהטפילים יעלמו מעצמן, שכן מדובר בחיה שנוהגת להסתתר והריסוס הוא הדרך היחידה להשמידה מרבית חומרי הריסוס הינם רעילים במיוחד אך ישנם גם חומרי ריסוס בעלי רעילות נמוכה יותר - חשוב לוודא כי הריסוס בו המדביר שלכם משתמש הוא ריסוס המאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה. שימו לב כי אם חיית המחמד שלכם נוטה לבלות הרבה בחצר, כדאי לבצע הדברת פשפשים גם בחצר ולא רק בתוך הבית וזעת על מנת להרוג את הזחלים המסתתרים בדשא ובפינות מוצלות שונות.
 

נחיצותה של הדברת פשפשים


מיותר לציין את נחיצותה של הדברת הפשפשים. הטפיל מזיק הן לבעל החיים והן לבני האדם. העקיצות מגרדות מאוד ומקשות על התפקוד היום יומי בנוסף ישנם גם לא מעט אנשים האלרגיים לעקיצות אלו.וא לא די בכך אז מיותר לציין שהפשפש הינו חיה מוצצת דם ובכך מאפשרת העברת מחלות שונות ומסוכנות מאדם לאדם, מבעלי חיים לבני אדם ועוד.
 

יהודה הדברות שם סוף לפשפשים!

 

חשוב לזכור! לא רק חיות המחמד האהובות נושאות פשפשים. גם חולדות ומזיקים אחרים יכולות להביא אל ביתכם טפילים אלו וטפילים רבים נוספים ולכן חשוב להקדים תרופה למכה ולבצע הדברה כללית לכל סוגי המזיקים.
ליהודה הדברות נסיון רב שנים בטיפול במזיקים ובין היתר בפשפשים, אנו ביהודה הדברות יודעים כיצד להרחיק את המזיק אחת ולתמיד מהבית ומהגינה שלכם.
אנו מאמינים שלכל בעיה יש כמה פתרונות ולכן מציעים ללקוחותינו ביצוע הדברה בשיטות שונות: שימוש בהדברה אלקטרונית להדברת המזיקים, איוד (אדי עשן), מיצויי צמחים ושמנים אתרים ועוד!
צרו עימנו קשר ואנו נשמח לייעץ לכם בנושא הזה.
בינתיים אתם מוזמנים לקרוא עוד אודות טפילים ומזיקים במאמרים המוזכרים מטה, וגם בעמוד החדשות שלנו, לדוגמה, על מכת הפשפשים במנהטן - ניו יורק כבר שמעתם?