הדברת תיקנים

יש לכם תיקנים על הרצפה? מחפשים שירות הדברה? 
הדברת תיקנים, הדברת חולדות, מקקים, חרקים, הדברת פשפשים , לוכד עכברים ואף שירותי הרחקת עטלפים.

כל השירותים ניתנים  24 שעות ביממה על ידי מדביר מוסמך, שירות מהיר ומחירים אטרקטיביים. 

צלצלו עכשיו 1800-280-230
 

לפני שמזמינים הדברת תיקנים כדאי לקרוא מספר עובדות על התיקן

 

תיקנים, (מקקים או ג'וקים בשפת העם), הם סדרת חרקים הכוללת יותר מ 3500 מינים שרובם דווקא מתקיימים באזור הטרופי. הרגליים שלהם בנויות מחמישה פרקים, מחושיהם ארוכים ויש להם גפי פה נושכות - לועסות.התיקנים הסתגלו לסביבת האדם ותפוצתם הפכה לכלל עולמית. הדברת תיקנים היא הכרחית שכן תיקנים נחשבים כמזיקים לבני אדם, התיקנים מעבירים מחלות ופוגעים בצמחים (הרס מטעי יבול, מחסני מזון וכו'). מפחיד לחשוב, אבל בדומה לבני האדם התיקנים הם אוכלי כל ופעילים בעיקר בחסות חשכת הלילה. לתיקנים מבנה גוף שטוח, מה שמסייע להם למצוא מסתור בסדקים ובמקומות חשוכים במהלך היום, מה שהופך את הליך הדברת התיקנים להליך מורכב ולא פשוט. יתרה מכך, מסתבר שהמיתוס שבסוף, אחרי שהכל יגמר, ישארו פה רק הג'וקים, הוא לא רחוק מהמציאות. התיקנים פיתחו עם הזמן עמידות לכל אחד מחומרי ההדברה אשמש שימשו להרחקתם. לכן הכרחי שהמדביר בו אתם מחוברים יהיה מעודכן וישתמש בחומרי הדברה איכותיים וחדישים.
 

להלן שלושת זני התיקנים הנפוצים ביותר בישראל:

 

  • התיקן האמריקאי

כנראה התיקן הנפוץ ביותר במדינה, סוג של כבוד מפוקפק. הג'וק הבוגר יכולים בקלות להגיע לאורך של 5 סנטימטר, הצבע שלהם הוא חום עד אדמדם ויש להם כנפיים מפותחות שמאפשרות להם לחדור הביתה בתעופה מן החלונות. בלי ספק, אימת הרווקות ועקרות הבית. תיקנים אלו הגיעו בכלל מאפריקה אבל כיום נפוץ בכל העולם. הוא חובב לחות וטמפרטורה גבוהה ומצוי תדיר במערכות ביוב, במחסני המזון הביתיים, בערמות ופחי אשפה וכמובן, איך לא: במטבחים.
 

  • התיקן הגרמני

גודל התיקנים הבוגרים נע בין 1 ל - 1.5 ס"מ בלבד, הם בצבע חום ג'ינג'י. גם לזכר וגם לנקבה יש כנפיים, אבל הם עפים לעיתים רחוקות. תיקנים אלו חובבים מקומות חמים מאוד, כגון תנורי אפיה, מיקרו גל, מנועי מקררים ביתיים ומכונות למיניהם. לבתים "בלתי נגועים" הם מגיעים בד"כ בעזרת תיקים קטנים (להלן "חפצים נגועים") מהם בוקעים התיקנים הגרמנים ומשם נפוצים לכל רחבי הבית. הבעיה העיקרית היא שהתיקן הגרמני פיתח עמידות למרבית חומרי ההדברה ויש למצוא דרכים חשדות להלחם בהם. ליהודה הדברות ניסיון רב בהדברת התיקנים במסעדות ובבתים בעזרת חומר הדברה חדיש, ג'ל פיתיון שניתן להזרקה בסדקים ובחרכים, כולל בתוך עומק ארונות המטבח (ללא צורך בהוצאת כלים).
 

  • התיקן המזרחי

גודל הבוגרים הוא 2 עד 2.5 ס"מ, הצבע שלהם חום שחור. תיקנים אלו הם בעלי כנפיים מנוונות ולכן חסרי כושר תעופה. תיקנים אלו פעילים כמעט אך ורק בשעות הלילה ובגלל זה הימצאותם הופכת אף לפחות נעימה. אף אחד לא רוצה לגלות שמטייל עליו ג'וק בזמן שהוא ישן. בארץ ישראל הם נפוצים בעיקר באזורים הפנימיים ופחות במישור החוף. בתוך הבתים הוא ימצא מסתור בעיקר במקומות אפלים בהם ניתן למצוא מים ומזון (כגון מזווה).

 

הדברת תיקנים

הזמינו הדברת תיקנים כי צריך לשים להם סוף!

 

להדברת תיקנים יש יותר מיתרון אחד. מלבד ההפחתה הברורה בסיכויי התחלואה מהחיידקים והוירוסים שהם נושאים עליהם, ולצד מניעת הרס המזון והרהיטים שלנו, הזמנת הדברת תיקנים מפחיתה בבירור את החרדה המובנת ומאפשרת לנו לישון בשקט. הדברה טובה ואיכותית לתיקנים היא כזו שמטפלת לא רק בתיקנים הבוגרים, אלא גם מונעת הלאה את התפתחות הביצים שאותם מטילה נקבת התיקן. חפשו בצירי ארונות המטבח ומעל המשקופים, מחכה לכם הפתעה לא נעימה. עכשיו חישבו על כל שאר המקומות שאתם לא יכולים להגיע אליהם.
 

שירות הדברת תיקנים ביהודה הדברות

 

ביהודה הדברות אנו מטפלים בבעיית התיקנים באמצעות חומרים ללא ריח, חומרים המאפשרים לדיירי הבית, להשאר במתחם. בנוסף חומרי הדברת התיקנים האלו הינם בעלי רעילות נמוכה לאדם ולסביבה אך קטלניות מאוד לתיקנים. כמו כן אנו משתמשים בחומרי הדברה איכותיים ובינהם בחומר ג'ל מיוחד... מדובר בחומר חדש להדברה, ג'ל פתיון שמושך אליו את התיקנים שאוכלים ממנו, ומורעלים על ידו. בגלל שמדובר בג'ל הוא ניתן להזרקה בכל אותם המקומות בהם לא היה ניתן לרסס בחומר נוזלי עד כה, כולל בארונות המטבח (ללא צורך בהוצאת הכלים!) ומאחורי תנורים ומקררים. .
צרו עימנו קשר ונשמח לייעץ לכם!