הדרכים היעילות ביותר להיפטר מפשפש המיטה

פשפש המיטה הינו חרק ממשפחת הכנימות, הפשפש הוא טפיל שמוצץ דם וגורם לגירודים ואלרגיות לבני הבית. עבור מי שאלרגי לעקיצת פשפש המיטה הדבר מסוכן. על מנת שתיפטרו מהמזיק, הכנו עבורכם רשימה של פתרונות טבעיים אשר מומלץ לשלבם בזמן שמבצעים הדברת פשפשים.

 

 

חזות הפשפש ומאפייניו


פשפש המיטה הוא יצור קטן בגודל של כ-5 מילימטר, מבנה גופו דחוס ודק כשגבו של הפשפש נצמד אל הבטן. המבנה הדק מאפשר לפשפש לחדור לאזורים צרים, בתים ומבנים. הפשפשים פעילים בשעות הלילה וברגע שהם חדרו אל בית או מבנה הם יתחבאו בחורי המיטות וחורים של מזרונים ורהיטים מיושנים.


תופעה אופיינית לפשפשים היא הימצאותם בתוך תיקי מטיילים ובמדים של אנשי צבא, הפשפשים מנצלים את החורים הקיימים בתיק ובבגדי הלבוש, שם הם נכנסים ומטרידים. את הפשפשים ניתן למצוא גם כשמעבירים רהיטים ממקום למקום, הפשפשים מצליחים לעבור בין חפצים וכך גם להטריד במקומות נוספים. את הפשפשים ניתן למצוא גם במקומות לא צפויים כמו מאחורי תמונות הבית, במשקופים ובשקעים. הפשפשים אשר עוברים ממקום אחד למשנהו, מתפשטים ומתרבים, כך התופעה נהפכת מורכבת יותר ומצריכה בדחיפות מדביר מקצועי ומנוסה  שיבצע עבורכם הדברת פשפשים.

 

 

תסמיני עקיצה


במידה ונעקצתם על ידי פשפש המיטה, כמה שעות לאחר מכן תתחילו להרגיש סימנים אדומים ונפיחות שתהיה מלווה בגירודים רבים. אל תחכו, ההתפשטות של הפשפשים תחמיר והם יעקצו עוד יותר, לכן התחילו בשלב הרחקת הפשפש והיעזרו במדביר פשפשים בעל ניסיון והיכרות עם המזיק.

 


פשפש המיטה ניתן לזיהוי, במידה ואתם מבחינים בסימני דם על סדיני המיטה קיימת סבירות גבוהה מאוד כי אחד מבני הבית נעקץ. לאחר שלב הזיהוי חשוב להתחיל בפעולות הטיפול, פשפשי המיטה מוצצים את הדם, הדבר מאפשר העברת מחלות מאדם לאדם ומבעלי החיים לבני האדם.

 

 

פתרונות טבעיים בשילוב הדברת פשפשים


אחד מן הפתרונות הטובים ביותר על מנת להרחיק את הפשפשים בצורה הטובה ביותר, הוא ביצוע הדברה אשר כוללת ריסוס ושימוש בתכשיר ייחודי כנגד פשפשים, זאת בשילוב שיטות טבעיות ויעילות. הדברת פשפש המיטה כוללת כמה שלבים, מומלץ מאוד לפנות למדביר אשר בדקתם היטב כי מדובר במדביר מוכר בעל ניסיון רב בהדברת פשפשי המיטה. החשיבות של המדביר היא רבה, כיוון שמדביר מקצועי ידע לשלב בצורה הנכונה ביותר את השיטות הטבעיות הנדרשות ולספק לכם את החומרים המתאימים ביותר לטיפול במזיק.

 


לפני שתתחילו בביצוע הדברה, יש להקפיד על היגיינת הבית והמבנה, סביבה נקייה ומסודרת ללא חורים ופרצות מפחיתה מאוד את הסיכוי כי הפשפשים יגיעו אל האזור שלכם. במידה והפשפשים התפשטו והתופעה גדלה, במקרים רבים הדבר יצריך ריסוס מקיף, כאן מומלץ לפנות אל המדביר  אשר יוכל לספק לכם חומרי ריסוס איכותיים. לפני הריסוס יש לוודא כי חומרי הריסוס של המדביר מאושרים מטעם המשרד להגנת איכות הסביבה, הדבר יבטיח לכם ריסוס איכותי ובטוח יותר.

 


בזמן שמבצעים ריסוס, יש להשתמש בתכשירים ייחודים המשמשים כנגד פשפשים. התכשיר הוא חלק חשוב בהדברת הפשפשים, בשלב הזה יש לוודא כי המדביר משתמש בתכשיר איכותי אשר מתאים להרחקת המזיק.

 

 


השלב הבא של הטיפול הוא שימוש באמצעות שיטות טבעיות אשר ירחיקו את הפשפש באופן סופי. שאיבה מעמיקה של כל המקומות אשר נגועים בפשפשים, מדובר בשאיבה של המצעים, מזרון ורהיטי הבית. את המצעים יש לכבס בטמפרטורה גבוהה מאוד, לאחר מכן יש לתלות אותם לייבוש באור יום וכשיש שמש חמה. במידה ובבית יש בעלי חיים, מומלץ לשטוף את בעלי החיים בשמפו מיוחד נגד פשפשים, כך תבטיחו כי הפשפשים אכן ייעלמו. שיטות טבעיות אלו מאוד יעילות, כמובן שאותן יש לשלב עם פעולת המדביר אשר יפזר רעלים במקומות הנגועים.

 


לסיום, בכדי להיפטר מפשפש המיטה יש קודם כל לזהות במהרה את הימצאותו, לאחר שזיהיתם סימנים של דם על המצעים יש להתחיל בטיפול בפשפשים, זאת על מנת למנוע התפשטות והחמרה. פנו אל מדביר מקצועי ומנוסה, המדביר אשר מנוסה בהרחקת הפשפש יפזר רעלים במקומות הנכונים זאת תוך כדי שימוש בתכשיר ייחודי כנגד הפשפשים. יחד עם פעילות המדביר יש לשאוב את המצעים או הרהיטים הנגועים, לכבס בטמפרטורה גבוהה ולהוציא לייבוש בחום השמש. שילוב בין התכשירים הייחודים וריסוס איכותי לשיטות הטבעיות של שאיבה וייבוש, יובילו להרחקת פשפש המיטה מאזור המגורים שלכם.