הקיץ הגיע-שיטות טבעיות להיפטר מהמזיקים

Natural pest control methods

הקיץ הגיע ואיתו מתעוררים העכברים, הג'וקים והנמלים שבאים להפריע לשלוותנו. אם אתם מתעניינים בפתרונות יעילים להחזרת השקט וסילוק המזיקים, זאת בתוספת פתרון זול ופשוט, הכנו עבורכם רשימה של פתרונות המשמשות כשיטות טבעיות להשגת המטרה - הדברת עכברים, תיקנים, נמלים, והכל באופן טבעי. באילו מזיקים ניתקל בקיץ או מי הם המזיקים המטרידים ביותר, מדובר בעיקר בעכברים וחולדות, בתיקנים ונמלים.


נמלים

הנמלים הם אמנם לא המפגע הבריאותי הכי חמור ומזיק, אך מצד שני מדובר במזיק מאוד קשה להדברה.
הנמלה חודרת אל ביתנו, מטיילת בבית והמחזה של נמלים רבים על הרצפה או לפעמים באוכל שלנו, הוא מראה מאוד מטריד.
להרחקת הנמלים מהבית, ניתן לרכוש מערכות הדברה אלקטרוניות אשר משבשות את פעילות הנמלים. עוד אפשרויות נוספות הם טפטוף תמציות של ריחות מנטה, רוזמרין ולוונדר סמוך לקן הנמלים, מה שיגרום להברחתם. על מנת למנוע מהנמלים לחדור הביתה יש לאטום מוצרים המכילים ריח מתוק. גם שמירה על הניקיון ומניעת פירורי אוכל על הרצפה, תעזור מאוד למנוע את בואם של המזיקים.


תיקנים

התיקנים נחשבים מזיקים עקשניים בעלי כושר הישרדות מאוד גבוה. הם מהשורדים היותר חזקים שקיימים בטבע והם מומחים בחיפוש ואיתור מזון.
הם מגיעים מבורות הקיימים בביובים וממקומות לא סטריליים, ממקומות אלו הם מביאים איתם מחלות, ולכן יש להתייחס אליהם ברצינות ולהדבירם הכי מהר שרק אפשר.
ניתן להרחיקם באמצעות שפיכת מים רותחים אל תוך בורות הביוב בבית ובסביבה הקרובה לבית.
חשוב מאוד למנוע מהמזיקים הללו לחדור הביתה, זאת ניתן לעשות באמצעות בדיקת פתחי הביוב והניקוז שבבית, לאחר מכן יש לסתום את הסדקים והחורים קיימים. כדאי מאוד להיזהר מפתחי ניקוז חשופים, לשם כך ישנם מכסים מיוחדים המאפשרים כניסת מים ואף מונעים חרקים וג'וקים.


עכברים וחולדות

עכברים וחולדות נחשבים ליצורים היותר מפחידים ברשימה. העכברים יחפשו נואשות מזון, הם יכרסמו ויפרצו כמעט כל מכשול ואף הם יכולים לחדור דרך קירות של מחילות ביוב.
על מנת להיפטר מהמפגע המסוכן, חשוב מאוד לפנות למדביר מקצועי אשר יוכל לבצע הדברת עכברים אשר תפטור אותנו סופית מהעכברים. המדביר המקצועי הינו לוכד עכברים מיומן אשר בעל החומרים המתאימים לפתרון הבעיה.


במקרה של העכברים הדברה ירוקה לא תבטיח כי העכברים יחוסלו בוודאות, במקרה זה הדברת העכברים שתתבצע תהיה הדברה קונבנציונאלית.
דרכים נוספות למניעת העכברים והחולדות הם שימוש במלכודות עכברים יצירתיות, במידה ויש לנו את המיומנויות לעשות זאת, ניתן ללכוד עכברים באמצעות מלכודות כמו שימוש בגבינה כפיתיון ואז לכידת העכבר באמצעות כלי בית.


דרך נוספת היא פיזור ריחות חריפים וחזקים, ריחות מאוד חזקים מקשים על העכברים ומרחיקים אותם. אפשרות נוספת ומאוד יעילה, היא שימוש בחתול, העכברים חוששים מאוד מהחתולים, ומראה של חתול בסביבה ירחיק את העכברים במהירות.


לסיכום, גם בקיץ מזיקים כמו תיקנים, נמלים, עכברים וחולדות אוהבים להופיע בביתנו. על מנת להרחיקם יש לנקוט בפתרונות כמו שמירה על ניקיון הבית, ניקוי פירורי מזון, שימוש בריחות חריפים ומלכודות יצירתיות, זאת עם סתימת חורים ופתחים במערכות הניקוז.

במקרים בהם יש התפשטות רבה של המזיקים בעיקר העכברים, יש לפנות למדביר המקצועי אשר בתור לוכד עכברים מיומן הוא יוכל לספק פתרון ארוך טווח.
אם ניישם את השיטות הללו נמנע את ההתפשטות של המזיקים, ונהנה מסביבה טבעית ומהנה יותר.