טיפול בעקיצות פשפשים

מתוך כל סוגי הפשפשים הרבים, הסוג היחיד אשר פוגע בבני אדם באופן ישיר הוא הסוג הנקרא "פשפש המיטה". חרק זה מכונה כך מכיוון שהוא קטן, וצורתו ומידותיו מאפשרים לו להתחבא במקומות קטנים וצרים כמו ארגזי אחסון, מראשות המיטה וכן, אף בחריצים קטנים בתוך המזרון עצמו. המזיקים האלו אינם אוהבים אור ולכן במהלך היום הם מתחבאים ובלילה יוצאים לצוד את מזונם היחיד שהוא – דם בני האדם. הם נצמדים אל גוף האדם למשך מספר דקות ועוקצים, לאחר מכן הם הולכים ומתחבאים במקום נפרד ולא יוצאים שוב למשך כמה ימים טובים. אצל רוב בני האדם, התגובה הטבעית לעקיצה שכזו היא הופעתו של כתם אדום ומגרד החולף לאחר ימים ספורים ולעיתים אף פחות, אך ישנם אנשים העלולים להיות אלרגיים לעקיצות שכאלה ועל אותם אנשים לנקוט במשנה זהירות בביתם.

 

כיצד ניתן לאתר את פשפשי המיטה?

 

ראשית מומלץ לחפש במיטתכם וברחבי הבית סימנים להימצאותם של המזיקים הללו. סימנים כאלה יכולים להיות כתמי דם זעירים המופיעים על המיטות והסדינים. הם נראים כמו קבוצה של כתמים שחורים קטנטנים ויכולים להופיע אפילו על רהיטים. ברגע שזיהיתם כתמים כאלה, רוב הסיכויים שיש במקום מגוריכם מכת מזיקים. דבר נוסף שניתן לעשות הוא להפטר מקני ציפורים הנמצאים בחלונות הקרובים לחדר השינה שכן קני ציפורים הם מקום מסתור נפלא ואהוב על ידי הפשפשים. במידה ואיתרתם מכת מזיקים בביתכם, תוכלו להזמין את חברת יהודה הדברות, מדבירים מקצועיים המומחים בהדברת פשפשים והדברות נוספות, אשר יפטרו מהם במהירות, אך חשוב מכך- הימנעו מלהפיץ את המזיקים במקומות אחרים.

 

הימנעות מהפצת החרקים

 

כיצד הגיעו אותם חרקים קטנים אל הבית? ובכן, רוב החרקים מהסוג הזה מועברים על ידי רהיטי חדר שינה, אביזרי שינה ומצעים, לכן ניתן לאסוף אותם ולהביא אותם עמנו הביתה בכל חופשה פשוטה בבית מלון או אפילו כאשר מתארחים אצל חברים. כדי להימנע מהצרה הזו, מומלץ לבדוק היטב את החלל בו אתם ישנים לפני הלילה. הסירו את הסדינים במיטה בה אתם אמורים לישון ובחנו היטב את המזרון ואת הסדין שהסרתם. כמו כן, מומלץ לבחון את מראשות המיטה, לוחות המיטה הצדדים וכל אזור השינה בכללותו. במידה וזיהיתם את החרקים כאשר אתם מתארחים במלון, זכותכם המלאה לבקש להחליף את חדר השינה ואף לקבל פיצוי על ההתרחשות הלא נעימה.

 

טיפול מהיר בעקיצה

 

מכיוון שפשפשי המיטה הם נפוצים במידה רחבה, סביר להניח שתעקצו על ידם מבלי שבכלל ידעתם, שכן לא קל להבחין בין עקיצת פשפש לכל עקיצה אחרת. בהתאם לזאת, עליכם לטפל בפצע כמו שהייתם מטפלים בו במידה והיה מדובר ביתוש או כל חרק עוקץ אחר. הרגיעו את המקום עם קובית קרח, קומפרסים קרים או תכשיר אלוורה. במידה ופיתחתם תגובה אלרגית כלשהי ואתם מבחינים כי הפצע לא חלף כעבור מספר ימים, הפצע התנפח והפך אדום, מגורה וחם למגע, הגירוד החמיר או שאתם מרגישים שהתפתחה דלקת כלשהי, מומלץ לגשת לרופא ולבדוק אם אתם זקוקים למשחה רפואית כלשהו או אפילו לאנטיביוטיקה שתסייע לתהליך ההחלמה.

 

במידה ונתקלתם במזיק זה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם יהודה הדברות, החברה תשמח לתת לכם את הפתרון היעיל והבטוח לבעיה זו.