טיפים ושיטות להדברת עכברים

אחד המזיקים היותר מאוסים והיותר מבהילים הוא עכבר. כל אחד מאתנו עשוי להיזכר בוודאי מתי נבעת בפעם הראשונה או האחרונה מעכבר. מי מאתנו שלא רוצים להחזיק בביתם חתול, שהוא לוכד עכברים זול ואפקטיבי, ולא רוצים לפזר בביתם רעל נגד עכברים מחשש שילדיהם ייחשפו אליו חלילה או יגעו בו יכולים לבחור באחת מבין השיטות הישנות, שהן זולות ואינן מחייבות שימוש בשירותיו של מדביר מקצועי עבור הדברת עכברים יעילה.


1. מלכודת דבק, שבה מניחים חתיכת נקניק או גבינה ומקווים שעכבר יילכד בה ויידבק באופן שלא יאפשר את הימלטותו.


2. מלכודת קפיץ.


3. הדברה אלקטרונית.


4. הדברה  על ידי מלכודת חשמלית.


5. הדברה באמצעות מלכודת גז. המלכודת נאטמת עם לכידת העכבר ומתמלאת בדו תחמוצת הפחמן, הגורם לאיבוד הכרה בתוך שניות אחדות.


6. הדברה באמצעות הטבעה במים (לאחר לכידת העכבר, מן הסתם...).


7. הדברה  באמצעות שימוש בספריי ייעודי.


שיטות הדברה אפקטיביות


על מנת לבחור בשיטת ההדברה האפקטיבית ביותר רצוי להתייעץ עם נציג שירות של חברת הדברה מקצועית. ייתכן כי שילוב של שיטות ואמצעים שונים עשוי להגביר את הסיכוי ללכידת עכברים וממילא גם את האפשרות להדברתם.


חשוב לציין, כי לפני נקיטת כל אחת מהשיטות יש להקפיד על ניקיון והיגיינה. שאריות של מזון הן כר פורה לעכברים, כמו גם לכלוך והזנחה. הקפדה על ניקיון הבית וסביבתו מפחיתים את החשש ואת הסכנה להימצאות עכברים.


חלק ניכר מהאמצעים עשויים להיחשב ידידותיים לסביבה הואיל ולא נעשה בהם שימוש בכימיקלים או בחומרים רעילים אחרים, אבל רבים עלולים להתריע על השימוש בהם בשל העדר החמלה שיש בהם על בעלי חיים, גם אם וכאשר מדובר בעכברים. חלק ניכר מהשיטות גורמות למוות, אטי וממתמשך, בייסורים.


על מנת להדביר עכברים באופן אפקטיבי שלא יהיה כרוך בהכרח בהתאכזרות יתרה כלפיהם, ניתן להסתייע בשירותי הייעוץ והביצוע של חברת הדברה מקצועית.


הדברת עכברים נחשבת לסוג הדברה שאינו מצריך משאבים מיוחדים, אבל גם חלק מהאמצעים המשמשים להדברתם עשוי להיחסך אם וככל שמקפידים לשמור על ניקיון והיגיינה.


לידיעתכם:


1. אין שום הכרח ואין שום סיבה להמית עכבר שנתפס. ניתן ורצוי לשחרר אותו.


2. על מנת לצמצם באופן משמעותי היתכנות חדירת עכברים לבית חשוב לסגור היטב את כל פתחיו, לנקות את המטבח ושאר מתחמי הבית משאריות מזון ולסגור היטב שקיות מזון שנמצאות בשימוש.


3. עדיין לא הוכח אף לא פעם אחת כי תפילה שעכבר לא ייכנס הביתה  הזיקה וחוללה בדיוק את ההיפך.


4. אם אתם מחפשים אמצעי הדברה יעיל נגד עכברים אל תקנו חתול בשק: פנו אל חברה שמסוגלת לתת לכם מענה מיטבי בנושא הדברה בכלל ובנושא הדברת עכברים בפרט.


5. כמו כל הדברה, גם אם המטרה המוצהרת היא לה להילחם בעכברים, חשוב לבחור את האמצעי האפקטיבי ביותר לשם כך. לבחירה מיטבית רצוי לפנות אל מי שמאומנים ומיומנים בהדברת מזיקים וברשותם מצויים הידע, האמצעים, השיטות והחומרים האיכותיים והבטיחותיים ביותר.