יתרונות הדברה אורגנית

הדברה אורגנית עושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד לצורך הרחקה, הריגה וצמצום מזיקים ובאה לידי ביטוי בהדברת עכברים, הדברת חולדות, נחשים ומזיקים רבים נוספים. בניגוד להדברה רגילה המבוססת על חומרים כימיים ומסוכנים, באמצעות הדברה אורגנית ניתן להשיג תוצאות מיידיות מבלי להרעיל את הסביבה. יתרה על כך, הדברה זו באה לתת מענה על האופן בו התפתחו מזיקים חדשים באופן עמיד לחומרי ההדברה המסורתיים. מחקרים מראים כי תהליכי אבולוציה תורמים ליצירת דורות חדשים של מזיקים בעלי עמידות מרשימה לחומרי הדברה ביתיים ואחרים. התהליך הזה מעודד את הצורך במעבר לשיטות הדברה אורגניות, בטוחות ובעיקר יעילות.


היתרון הגדול של הדברה אורגנית הוא שימוש באמצעים טבעיים לצורך טיפול בכל סוגי החרקים, המכרסמים והעופות. ההדברה אינה מוגבלת עבור סוג אחד של מזיקים בלבד ולכן היא מתאימה ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי והחקלאי. זו הדברה המוכיחה את עצמה באיזורים שנחשבו עד לא מזמן בעייתיים מבחינת צמצום השפעת מזיקים. שיטה זו של הדברה מצליחה לרכז תחת קורת גג אחת אלטרנטיביות סביבתיות ואקולוגיות, תוך שימוש חכם באמצעים מהטבע שאינם מאיצים את המזיק לפתח עמידות. זו הסיבה לכך שמומלץ להשתמש בהדברה אורגנית לא רק בטווח הקצר אלא גם בטווח הארוך.


אמצעים אלקטרוניים וחשמליים במקום חומרים רעילים ומסוכנים


עוד יתרון של הדברה אורגנית הוא שימוש באמצעים אלקטרוניים וחשמליים. לא רבים יודעים זאת, אך חברות העוסקות בתחום של הדברה אורגנית מחזיקות בארגז כלים מגוון ויעיל. הן יכולות לגוון את חומרי ההדברה הרגילים עם מלכודות לתפיסה והדברת מזיקים, או פשוט להרחיק אותם מהאיזור הנגוע עם אמצעים אלקטרוניים שאינם משפיעים על הסביבה. אמצעים אלו יעילים בעיקר בסביבת מקומות מגורים, בכפרים, במושבים או במקומות בהם אחוז החרקים והמזיקים גבוה מהרגיל.


האמצעים האלקטרוניים הפופולאריים נקראים קטלנים. אלו קוטלי חרקים וזבובים המצליחים למשוך את המזיקים אליהם בעזרת נורות, ולאחר מכן לחשמל אותם באמצעות מגע. המכשיר זוכה להצלחה בבתים פרטיים ובבתי עסק כמו מסעדות. המכשיר נוח מאוד להתקנה ולשימוש ואפשר לרכוש אותו באופן עצמאי. יחד עם זאת, המכשיר הזה לבדו לא מספיק על מנת להתמודד עם כמויות גדולות של חרקים וזבובים. ההמלצה היא להשתמש במכשיר לאחר פעולות הדברה מאסיביות ברחבי הבית או העסק, או לכל הפחות תוך התייעצות עם אנשי המקצוע העוסקים בתחום. מבחינת מלכודות ומנגנוני ההדברה, ראוי לציין מלכודות פח, רשת וקפיץ. אלו מלכודות המושכות את המכרסמים ולוכדות אותם בתוך כלוב. המלכודות מייתרות את השימוש בכימיקלים והן מאפשרות שימוש חוזר וחיסכון בהוצאות. לבסוף, אמצעים אחרים המהווים אלטרנטיבה לחומרים רעילים ומסוכנים הם רשת הגנה, סליל או דוקרן להתמודדות עם יונים וכמובן מלקחיים או מוטות ללכידת נחשים וחיות גדולות.


איך מבצעים הדברה אורגנית?


אחרי שמבינים את היתרונות של הדברה אורגנית קל יותר להיכנס אל עובי הקורה ולהזמין את שירותי החברות העוסקות בתחום. אנחנו בחברת יהודה הדברות נשמח לעמוד לרשותכם עם הצעת מחיר משתלמת במיוחד. צרו קשר עם אחד הנציגים שלנו ובואו ללמוד את הנושא של הדברה אורגנית מקרוב. יש לנו ניסיון משמעותי ביישום שיטות הדברה מתקדמות, אקולוגיות ויעילות. אנו נבצע עבורכם הדברה אידיאלית בבית או בעסק ונבטיח תוצאות מרשימות.