יתרונות הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית תורמת להרחקת מזיקים, מכרסמים- הדברת חולדות ועכברים, מעופפים- הדברת יתושים וזבובים וחרקים נוספים תוך שמירה על עקרונות איכות הסביבה. ההדברה מבוססת על שימוש ביצורים ובטפילים המועילים לאדם וכך היא עוזרת להילחם בחרקים מזיקים. היא אידיאלית בבתים פרטיים, בנייני מגורים, משרדים וכמובן שטחים חקלאיים. המשמעות הכלכלית של הדברה ביולוגית מוערכת במאות מיליוני שקלים מדי שנה והיא זוכה להצלחה בכל רחבי העולם. בהדברה כזו לא נעשה שימוש באף סוג של חומר בעל פוטנציאל נזק. הדברה ביולוגית מחליפה את השיטות הקונבנציונאליות והמסורתיות של ריסוס חומרים כימיים ורעילים המזהמים מי תהום, יוצרים קשיי נשימה ומסכנים חיות מחמד, תינוקות ומבוגרים.


הדברה ביולוגית היא האפשרות היחידה הרלוונטית עבור שטחים חקלאיים מניבים. לעומת שיטות הדברה מסורתיות בהן הדגש הוא על תוצאות בטווח הקצר בלבד, הדברה ביולוגית מצליחה להשיג אפקטיביות מרשימה גם לאחר שבועות, חודשים ולעיתים גם שנים רבות. ההדברה היא פתרון אופטימאלי כאשר היבול החקלאי רגיש ביותר למגע עם חומרים המכילים כימיקליים או רעלים. הדברה ביולוגית משיבה לטבע את שיווי המשקל המופר כתוצאה מהתערבות אנושית, היא תורמת לחיסול כמויות גדולות של מזיקים והיא נתמכת על ידי ארגוני איכות הסביבה. באמצעות ניסיון מקצועי של חברות הדברה ביולוגית ניתן למצוא פתרון טבעי לכל בעיית מזיקים. בין היתר, ההדברה עושה שימוש בחרקים לצורך צמצום ההשפעה השלילית של זבוב המנהרות המזיק לפרחים ולפירות, או מנצלת את הנוכחות של צרעות טפיליות המטילות את ביציהן בתוך רימות הזבובים וגורמות לייבושן.


ההיבט הכלכלי של הדברה ביולוגית


חשוב לציין את המשמעות הכלכלית והמעשית של הדברה ביולוגית. השיטה הזו מייתרת את הצורך בחומרים כימיים ולכן חוסכת סכומים אדירים למשק. היא אינה מהווה גורם מסוכן לאדם ולסביבה והמחיר הגבוה ביחס לשיטות אחרות מחזיר את ההשקעה בתוך זמן קצר. למרות שנדרשת סבלנות לצורך השגת התוצאות האופטימאליות של הדברה ביולוגית, היא עדיין מועדפת על ידי גורמים מוסדיים, בתי חולים וגופים הממליצים על פעולות מנע להרחקת מזיקים מאיזורים אורבניים או שטחים חקלאיים.


יתרה על האמור לעיל, הדברה ביולוגית היא בטוחה יותר מכל אפשרות אחרת. הבטיחות לא באה על חשבון אפקטיביות ולעיתים נדרש שילוב של שיטות הדברה נוספות, אולם התפקיד של מדבירים מקצועיים הוא למצוא את המתכון המתאים לסוג המזיקים והשכיחות שלהם בשטח. הדברה ביולוגית חייבת להתבצע בטמפרטורה המתאימה וברמת הלחות הטובה ביותר גם עבור המזיקים וגם עבור הטפילים. מומחים בנושא הדברה יכולים להמליץ על שימוש נכון בשיטה הביולוגית ולחסוך זמן, כסף ומשאבים עבור הלקוח. בנוסף, השימוש בשיטה דורש הקפדה יתרה לצורך מניעת זליגה אל שטחים שאינם דורשים הדברה. החומרים הטבעיים המשמשים לביצוע הדברה כוללים מלבד חרקים גם בקטריות, מינרלים וצמחים והנטייה הטבעית שלהם היא להמשיך ולהתפשט. יש לעצור זאת באמצעות חומרים אורגניים ובעזרת ידע מוקדם והגדרת מטרות.


בחברת יהודה הדברות ישמחו לספר לכם על יתרונות נוספים של הדברה ביולוגית. אנו מציעים תנאים נוחים לביצוע כל סוגי ההדברות. אצלנו תקבלו אפשרות לתשלום בכרטיס אשראי ותוכלו להיכנס מיידית אל הבית או העסק לאחר ההדברה.