כיצד למנוע מזיקים בגינה?

בכל גינה צפויים להיפגע 20% בקירוב מהצמחים. מה שמקל על ההתמודות עמם היא הידיעה כי על אף שמצליחים, במקרה הטוב, להיפטר מהם, הם צפויים לחזור – במחזוריות קבועה- מדי שנה, בשלוש מתוך ארבע עונות השנה. החורף היא העונה הפחות מועדת לפורענותם.
 

על מנת לתת מענה יעיל חשוב לאבחן נכונה את הבעיה שממנה סובל הצמח- האם הוא חולה או שהוא קורבן של מזיק שהשתלט עליו. אחד המזיקים היותר נפוצים הוא- הכנימה, שמופיעה באביב ובסתיו ונטפלת לירקות ולפירות, לאחר שהיא נצמדת לעלים צעירים ומוצצת את הנוזלים מגבעולי הצמח או משורשיו.

לבד מכנימות ואף נזקי מכרסמים למיניהם מוכרים מזיקים נוספים ובהם אקרית הקורים (סוג של עכביש), זחלי עש, זחל הפרודניה, זבובים מסוגים שונים, הדברת מזיקי עץ ועוד. היות שהגינה עלולה להיתקף סוגים שונים של מזיקים, השאלה: מה עושים?

לאחר זיהוי צמח כנגוע על ידי מזיק, חשוב לסמן אותו לפעמים די בגיזום הענף כדי להיפטר מהמזיק. לפעמים – רצוי לרסס בחומר ידידותי לסביבה. העדפת השימוש בחומרים ידידותיים לסביבה נובעת לא רק מהיותם בטיחותיים לאין שיעור מחומרי ההדברה הכימיים, הרעילים, אלא גם בשל כך שהם אפקטיביים יותר: עם הזמן המזיקים מפתחים כושר עמידות בפני חומרי ההדברה הכימיים וכתוצאה מכך יש להשקיע מאמץ וכסף רבים יותר בדישון הגינה ובנקיטת אמצעים אגרסיביים יותר להגנה על הצמחים. החומרים הכימיים גם מפרים  את איזון המערכת הביולוגית הטבעית בגינה בשל פגיעתם לא רק במזיקים אלא גם בחרקים, בחיידקים ובשלשולים המדשנים את הגינה.

אתם מוזמנים לפנות אל נציג שירות של יהודה הדברות על מנת לקבל ייעוץ, הצעת מחיר ובעיקר שירותי הדברה ייעודיים. ברשות החברה אמצעי הדברה מתקדמים, חומרים איכותיים ובטיחותיים המיועדים להדברה ממוקדת של מזיקים לפי סוגים.

הניסיון מלמד כי פרחי שום מרחיקים סוגים שונים של עש; חומרים טבעיים – שאלו את המדביר- יעילים להדברת כנימות ומזיקים אחרים. שתילת שיבא בין ערוגות הפרחים יעילה מלכודת למשיכת כנימות וחרקים.

גם ריסוס מי סבון או סודה לשתייה נמצאים יעילים להדברת כנימות. פורמונים מסייעים להרחקת זבובים מפירות. כמו כן ניתן השתמש ברשתות.

חשוב לציין, כי אם מכל סיבה שהיא נבחרים חומרים כימיים להתמודדות עם מזיקים חשוב להעדיף חומרים שניתן להטמיעם דרך השורשים והם אינם מחייבים ריסוס. מומלץ ביותר לחזור על תהליך ההדברה פעם נוספת לאחר עשרה – ארבעה-עשר ימים ועל פי צורך, במרווח זמן כזה, להמשיך בטיפול עד להיעלמות המזיקים.
 

 

במקום לשבור את הראש...
 

טבעי שתתקשו למצוא את המזיקים ואת הגורמים להם אם אינכם גננים מקצועיים ולא מומחים בתחום ההדברה. על מנת למנוע מכם לשבור את הראש מציעה לכם חברת יהודה הדברות להסתייע בידע, במקצועיות ובניסיון שלה, במיומנות עובדיה ובציוד ובחומרים המצויים ברשותנו.

הדברה ירוקה, איכותית, בטיחותית, מאפשרת להדביר כל מתחם וכל שטח באופן הבטוח ביותר להשגת התוצאות הטובות ביותר האפשרויות. אנחנו זמינים עבורכם 24 שעות ביממה להגשת השירות המקצועי הנדרש.

חשוב לא להיתקף בהלה גם אם אתם מזהים מזיק בגינה. אין חשש מפני הכחדת כל הצמחים בה. טיפול מושכל וזהיר במזיקים שיתבצע על ידי מדביר מקצועי יאפשר לכם ליהנות מגינה נקייה, מטופחת ונטולת מזיקים במשך כל ימות השנה.