כך תגנו על ביתכם מפני חדירת עכברים

עבודות הרכבת הקלה במרכז הארץ לא מזמן החלו וכבר אנו זוכים לראות התפשטות גדולה של עכברים וחולדות. מכת החולדות שזכינו לראות כבר בתל אביב ורמת גן, מצריכה אותנו להיות מוכנים להתמודדות עם התפשטות העכברים והחולדות. בשל העובדה שהתפשטות העכברים מתרחשת ממש בימים אלו, הכנו עבורכם כמה המלצות שימושיות אשר יעזרו לכם להתמודד עם המזיקים ולמנוע מהם לחדור לביתכם.

 

מקור הסכנה
 

אחת הסיבות העיקריות אשר עלולות להביא עכברים וחולדות אל ביתנו, הם חפירות הקרקע שמתבצעות בשל עבודות הרכבת הקלה. החפירות בקרקע פוגעות באזורי המחיה של העכברים והחולדות, מהוות איום על ביטחונם ומאלצות אותם לחפש מקלט חדש בבתים שלנו. באופן טבעי התרבות של עכברים וחולדות נפוצה במקומות בהם מבצעים עבודות של תשתיות, עבודות על הרכבת ועבודות בנייה הם אזורים בהם תפרוץ מכה של המזיקים הללו.

 

פתרונות הגנה

באזורים בהם יש פוטנציאל התפשטות גבוה, אזורי בנייה למשל, חשוב מאוד לטפל בבעיה כבר כאשר מזהים את המזיק הראשון בשטח. מומלץ מאוד לפזר רעל במקומות מרכזיים כמו ביובים, שם ניתן לעצור את התפשטות המזיקים, פעולה זו הנה פעול הדברת עכברים וכדאי לתת לאיש מקצוע לבצע זאת. על מנת למנוע את הגעת העכברים והחולדות אליכם הביתה, בבתים משותפים יש לבדוק כי  הביובים סגורים. ניקיון יסודי משותף בכל הבניין והימנעות מהשארת מזון חשוף, יוכלו לעזור בשמירה על סביבה נקייה שלא מזמינה את המזיקים לבוא. העכברים והחולדות יכולים להגיע גם אל מקומות גבוהים, גיזום העצים והרחקתם מהקירות ימנעו מן המזיקים לטפס אלינו.
 

מלכודות עכברים

במידה והעכברים הגיעו אליכם הביתה, ישנן מלכודות רבות יעילות ומתוחכמות אשר יכולות לעזור לנו ללכוד את העכברים. שיטה מאוד יעילה לחיסול המזיקים היא שימוש ברעלים. פיזור רעלים במקומות פוטנציאליים יוביל להרחקת המזיקים או להרעלתם. מדובר במלכודת מעולה אשר מחזיקה מעמד עד שלושה חודשים. 
מלכודת יעילה נוספת היא מלכודות קפיץ, המזיק מגיע אל הקפיץ ומחוסל, מדובר בשיטה אכזרית יותר אך בהחלט יעילה ומהירה.


לוכד עכברים

במידה והמזיקים התפשטו בביתכם, מלכודות עכברים ביתיות לא פתרו את הבעיה, הדבר הכי נכון לביטחונכם ולפתרון הבעיה הוא הזמנת לוכד עכברים מקצועי ומנוסה. המדביר המתאים יבצע הדברת עכברים אשר תספק מענה יעיל וארוך טווח. לוכד עכברים מנוסה ביצע הדברות עכברים רבות, הוא מכיר היטב את תכונות העכברים כשברשותו שיטות מקצועיות המותאמות לאותה חיה. שימוש נכון במלכודת קפיץ, פיזור רעלים, מלכודות דבק, הטבעה במים, מלכודת חשמלית וספריים ייעודיים הם מהשיטות הרבות והמגוונות שלוכד עכברים מיומן מנוסה בהן.


במקרים רבים ובשל מקצועיות המדביר, הוא ידע לבצע הדברת עכברים אשר תרחיק את המזיקים ללא צורך בהריגתם. כמובן שהדבר תלוי עד כמה התפשטו המזיקים ועד כמה הם מסכנים את סביבתכם, אך אלו הם דברים שיש להשאיר בידי לוכד העכברים אשר יבצע את ההדברה המתאימה ביותר לסביבתכם.


לסיום, הם התחלת העבודות הרכבת הקלה אנו עדים להתפשטות עכברים וחולדות בסביבתנו, בכדי להגן על הסביבה שלנו חשוב מאוד לטפל בהתפשטות המזיקים באופן מיידי. שימוש ברעלים במוקדים מרכזיים משם מגיעים עכברים וחולדות חיוניים לעצירת ההתפשטות. שמירה על סביבה נקייה, גיזום עצים, פיזור רעלים ושימוש במלכודות עכברים יעזרו בהתמודדות עם התופעה.


במידה והמזיקים התפשטו אל סביבתכם ואתם מרגישים כי אין בידכם הפתרון המתאים להרחקתם, אל תסתכנו אחרת הבעיה תחמיר, לכן תזמינו לוכד עכברים מנוסה ומיומן. לוכד העכברים יבצע הדברת עכברים אשר תרחיק מכם את המזיקים.