לוכד חולדות מקצועי

לוכד חולדות - יהודה הדברות


דברים שכדאי לדעת על החולדות - מחוש ריח מפותח משל כלב ועד לאינטליגנציה גבוהה


החולדה נחשבת לאחת החיות המסתגלות ביותר בעלות יכולת הישרדות גבוהה בתנאים קיצוניים. החולדה ניחנות בחוש ריח מפותח ביותר אפילו בכמה רמות יותר משל הכלב. אחת הסיבות ליכולת ההישרדות שלהן, מלבד לחוש הריח המפותח היא האינטליגנציה. החולדות ידועות כבעל חיים בעל תושייה רבה ואינטליגנציה גבוהה שבעזרת אינטליגנציה זו מסוגלת לפתור בעיות ואף להגיע לפתרונות יצירתיים. נמצא כי החולדה אף יכולה לזהות קשר בין מוות לבין אכילת רעל שהונח על ידי לוכד חולדות. על כן, עם השנים הפכה הדברת חולדות למלאכה מורכבת וקשה יותר.


החולדה נחשבת ליונק הנפוץ ביותר ואזור המחיה שלה מתפרס על כל יבשות העולם מלבד אנטרקטיקה. החולדות הגיעו לכל קצוות העולם בעזרת האדם. כשכלי התחבורה העיקריים בין היבשות היו ספינות ואוניות, חדרו החולדות והתגנבו אל המסעות הימיים של האדם וכך הצליחו להגיע לאזורים מרוחקים ולהתפתח בהם. מחקרים מצביעים כי מקור החולדות הנו יבשת אסיה. העובדה כי החולדות נחשבות למזיק אימתני הנה מוצדקת ונמצא כי החולדות עלולות לגרום לנזקים עצומים בתחום החקלאות והגידולים. בנוסף, אחראית החולדה להכחדת זנים רבים של חיות שהפכו לטרף ומקור מזון בשבילה וכמו כן, פעמים רבות כילתה החולדה את המשאבים הטבעיים שהזינו זנים רבים וכך בעצם הכחידה אותם.


במהלך ההיסטוריה היו אחראיות החולדות על הפצת מחלות ומגיפות. הסיבה העיקרית להפצת המגיפות היא בשל העובדה כי החולדה מספקת בית גידול לטפילים ומיקרו אורגניזמים מסוימים שאלה הולכים איתה ומעבירים מחלות. אחד הטפילים שמפיצה החולדה הם מיני פשפשים העלולים להעביר מחלות מהחולדה אל בני האדם. בין היתר החולדה נוברת באוכל וכלים בהם משתמשים בני האדם ומזהמת אותם. החולדה עלולה גם לעיתים לתקוף בני אדם, כמו בסיפור הזה, ועל כן חשוב לפעול נגדה באופן מיידי ולקרוא ללוכד חולדות.


לוכד חולדות – החשיבות בניסיון וידע על החולדה


בשל כל העובדות שציינו, עם השנים למדה החולדה איך להתחמק ממלכודות בני האדם ולמדה כיצד להתגבר על הדברות ולכידות למיניהם. נוצר מאבק מתמשך בין בני האדם לחולדות בו קיים צורך ממשי להתחדש ולבצע שיטות מגוונות של לכידה והדברה על מנת לחסל את איום החולדות. לוכד חולדות מיומן חייב להגיע עם ניסיון רב וידע על המזיק המכרסם. לוכד חולדות שלא מכיר את החולדה בצורה יסודית, ימצא את עצמו מנסה שוב ושוב ללכוד את החולדה ללא הצלחה. כמו כן, ידועות החולדות ביכולת ההתרבות המהירה שלהם, ולכן, אם עבודת לכידת החולדות לא מתבצעת במהרה, תתכן יצירת קן חולדות במקום בו נמצא המכרסם המזיק.

 

חשוב לדעת כי החולדה היא חלק בלתי נפרד מהמערכת האקולוגיה של סביבתנו שכוללת בעלי חיים נוספים. על מנת לשמור על הסביבה האקולוגית יש להקפיד על ניקיון, טיפוח הסביבה, וכל מה שיאפשר להימנע מהתפשטות לא רצויה של מזיקים וחולדות. במקרים של התפשטות הפתרון היעיל ביותר הוא מדביר מקצועי ומיומן, אשר יוכל לתת מענה הולם ופתרון ארוך טווח לבעיות אלו. עם זאת, ישנם דרכי פעולה למניעת התפשטות, דרכים שניתן ליישם מהבית ובכך לצמצם את התחזקות התופעה. בין היתר, הימנעות מתקלות כגון נזילות מים, שמירה על מזון מאוחסן, הימנעות מפני סדקים בקירות, יאפשרו למנוע את התפרצות המזיקים והחולדות.


לוכד חולדות של חברת יהודה הדברות יספק לכם מענה כולל של לכידת החולדה, המשך טיפול ווידוא כי לא קיימות בנמצא עוד חולדות מאיימות. בשל הוותק והניסיון שלנו, אנו מעסיקים מדבירים מוסמכים שיודעים את עבודת לכידת החולדות בצורה מקצועית ואפקטיבית וימנעו את התפשטות קן החולדות בביתכם. אתם מוזמנים לסייר באתר שלנו ולקבל מידע חשוב בנושא החולדות ולכידתם. כמו כן נשמח לייעץ לכם בנושא.