לכידת עכברים

לכידת עכברים

למה לכידת עכברים סוררים כל כך חשובה

 

לכידה והדברת עכברים על ידי לוכד עכברים מקצועי היא פעולה הכרחית ביותר. הסיבה לכך נעוצה בקושי הרב לטיפול בבעיה באופן עצמאי. לוכד עכברים מנוסה, מכיר את אופייה החכם של החיה וידע לאתר וללכוד אותה באופן מקצועי. בנוסף לכך, לכידת עכברים טובה תמנע באופן עתידי את הופעתם של העכברים בבית או בשטח המטופל. 

עכברים ושאר מכרסמים הם בין המזיקים הטורדניים והמסוכנים ביותר שיש.
מלבד העובדה שהם מעוררים ברובנו תחושות פחד וגועל, עכברים מהווים סכנה תברואתית חמורה. הם נושאים על פרוותם טפילים וחיידקים שדבקו בהם במעברם בצינורות הביוב וגם גללי הצואה שהם משאירים בעקבותיהם יכולים להוות מסוכנים מאוד מבחינה תברואתית.
עכברים נוהגים לכרסם במזון שלנו, ובהיעדר מזון הם פשוט יכרסמו בצינורות, בכבלי חשמל ותקשורת ועוד. כל אלו עלולים לגרום לקריסת מערכת החשמל והתקשורת בבית או בעסק.
 

לכידת עכברים – להיפטר מהעכברים ללא חומרים כימיים

 

מאז ומעולם ניתן היה למצוא שיטות שונות להדברת עכברים.
אולם שיטות ההדברה הללו כללו פיזור של רעלנים ברחבי המבנה, שישמשו כפיתיון לעכברים וימיתו אותם. מלבד העובדה ששיטת הדברה זו הותירה אותנו עם המלאכה הבלתי נעימה של טיפול בפגרי העכברים, מדובר בשיטה מסוכנת.
רעלנים אלו מסוכנים גם לבני האדם ולבעלי חיים אחרים.
ילדים קטנים, שנוהגים לזחול לכל פינה ולהכניס לפיהם כל דבר שאספו מהרצפה, עלולים לבלוע גם את הפיתיונות הרעילים.
גם כלבים וחתולים עלולים להגיע אל הפיתיונות לפני העכברים ולהיפגע מבליעתם.
 

לכידת עכברים – מגוון שיטות, הומאניות יותר או פחות

 

לכידת עכברים באמצעות לוכד עכברים ושימוש במלכודות, הינה שיטה מצוינת להיפטר מבעיית העכברים (או כל מכרסם אחר) ללא כל צורך בשימוש בחומרי הדברה מסוכנים. לכידת עכברים באמצעות מלכודות שמוצבות בפינות מסתור עושות שימוש אך ורק בפיתיונות טבעיים (כמו פיסת גבינה), ואינן מסכנות ילדים או בעלי חיים שעלולים להגיע אליהם קודם.
לכידת עכברים מתבצעת באמצעות הטמנת מלכודות. בעבר, לכידת עכברים עשתה שימוש אך ורק במלכודות קפיץ, שבהן פס ברזל היה ננעל על העכבר מיד עם כניסתו למלכודת.
שיטה זו ללכידת עכברים נחשבה בעיני רבים כשיטה לא הומאנית, שכן היא גוזרת על העכבר גסיסה ארוכה ומייסרת.
גם לכידת עכברים באמצעות מלכודות דבק נחשבת לשיטה לא הומאנית במיוחד.
 

אף אחד לא רוצה לרצוח את מיקי מאוס

 

בשיטה זו משתמש לוכד עכברים במשטחים שעליהם ישנו דבק מיוחד, המונע מן העכבר כל תזוזה מהרגע שבו דרך עליה.
גם בשיטה זו העכברים נידונים לגסיסה ממושכת, ובמקרים רבים גם לתלישת פרווה באופן מייסר וכואב, לקריעת עורם של העכברים ואפילו לשברים בגפיים שלהם.
אנשים רבים לא מסוגלים לשאת את המחשבה שיש בביתם עכברים, אך יחד עם זאת גם אינם מוכנים לפגוע בעכברים.
לכן התפתחו שיטות הומאניות יותר ללכידת עכברים. כיום ניתן לבצע לכידת עכברים בשיטות ובמלכודות הומאניות יותר, כמו למשל: לכידת עכברים באמצעות מלכודות חשמל שממיתות את העכבר באמצעות זרם חשמלי, תוך שתי דקות בלבד וללא ייסורים.
גם לכידת עכברים באמצעות מלכודות גז (שמשחררות פחמן דו חמצני במלכודת האטומה לאחר שהעכבר נלכד בה) נחשבת לשיטה הומאנית כיוון שהיא גורמת לעכבר לאבד את הכרתו תוך 10 שניות ולמות תוך פחות מדקה, ללא ייסורים מיותרים.
 

 לכידת עכברים-הפן האקולוגי


בואו לא נשכח כי אנו חיים בסביבה אקולוגית בה כולנו רוצים לשמור על בעלי חיים נוספים בסביבתנו, ואף גם כמובן על הצמחייה שלנו. חשוב שתדעו כי ביהודה הדברות אנו מודעים לחי ולצומח הקיימים וכי כמובן נרצה לשמור על הסביבה נקייה תוך כדי הימנעות מפגיעה בה. בכדי שהתהליך יהיה ממוקד ויעיל, ביהודה הדברות משתמשים בחומרי הריסוס המתאימים, ובכך שומרים גם על הטבע נקי ובריא מפני מזיקים ומפגעים חיצוניים, ואף מפני חומרים כימיים רעילים.

 

שימוש בתבלינים-מועיל וגם קליל


ממצאים ומחקרים רבים גילו עובדה מפתיעה והיא שמספר תבלינים יכולים להיות פתרון יעיל, ייחודי ואיכותי. המלח הידוע לנו, תורם להרחקת זני חרקים ונמלים שונים המסתובבים בבית או מחוצה לו, הדבר גם תורם רבות לכך שהם לא יצוצו ויחפשו בסביבתנו מקלט ומקום מסתור. גם תבלין הכמון משיג פעולה דומה, נוסף על כך גם תבלינים כמו רוזמרין, אניס, פלפל שחור ועוד יכולים לתרום להפחדת זני נמלים המזיקים לסביבתנו.
 

 

איך יהודה הדברות תופסים ומרחיקים עכברים

 

אולם השיטה ההומאנית ביותר ללכידת עכברים היא כזו שלא גורמת להמתתם.
בשיטה זו נעשה שימוש במלכודות ובפיתיונות, אך העכבר נשאר לכוד בתוך תיבה בעודו חי.
כך ניתן לשחרר את העכבר בשדות פתוחים ולהימנע מהריגתו.
אצלנו, ביהודה הדברות, מאמינים שאפשר לפתור בעיות גם ללא אלימות.

 

אנו נתקין אצלכם מלכודות שלא יפגעו בעכברים ולא יסכנו אתכם, את העכברים שיתפסו תוכלו לשחרר בעצמכם בשדה קרוב, או לקרוא לנו שנעשה זאת בעבורכם - צרו עימנו קשר ואנו נשמח לייעץ לכם!