למה הדברת זבובים כל כך חשובה?

הקיץ הגיע, העצים מלבלבים, הפרחים פורחים, הציפורים מצייצות וכל הטבע מתעורר לחיים... גם המזיקים. לכן, יש צורך בהדברות שונות בעונת הקיץ בהן נכנסות הדברת הזבובים, הדברת יתושים, נמלים, נחשים והדברת פשפשים ופרעושים הקיימים ברוב עונות. 

בניגוד לתמונות מעוצבות בדקדקנות או לסרטים הוליוודיים, במציאות, גם בבתים מפוארים וגם בנופים פסטורליים אין מנוס מנוכחותם של מזיקים.
אחד המטרדים הגדולים ביותר בחודשי הקיץ, ובארצות חמות, לא רק בקיץ, הם הזבובים.
 

קצת מידע על זבובים

 

הזבוב הנפוץ והמוכר בישראל, הוא זבוב הבית, אף על פי שישנם זנים רבים מאוד של חרקים ממשפחת הזבוביים.
הזבובים יכולים להיות מטרד קשה מאוד, בשל רעש הזמזום אותו הם משמיעים, בשל חוסר החשש שלהם מפני מגע עם האדם
ובשל היותם מפגע אסתטי, נוראי.

אולם לא בזאת מסתכמת הבעיה עם זבובים. הזבובים עלולים לשאת טפילים שונים, חיידקים ושאר זיהומים,
אשר יכולים להביא למחלות שונות ולתגובות אלרגיות בבעלי חיים ובבני אדם.

גורמים אלה יכולים להביא למחלות בבני אדם כתוצאה ממגע ישיר עם זבובים, או על ידי מגע עם ה-"קיא" אותו הם מפרישים או עם צואתם.

  • אחת מן הסיבות שזבובים מהווים מטרד ומצריכים פנייה להדברת זבובים מקצועית, היא שהם מצוידים במנגנוני הישרדות יעילים במיוחד. אלה הופכים אותם כמעט בלתי ניתנים לתפיסה ולהרחקה או הריגה. ראשית, מצויד זבוב הבית במספר רב של עיניים, הממוקמות בפריסה כזו, אשר מעניקה לו טווח ראייה נרחב מאוד.
  • שנית, לזבובים מנגנון רפלקסיבי, אשר גורם לו להגיב לתנועה במהירות שיא בתנועה לאחור, הרחק ממקור התנועה המהווה את הסכנה הפוטנציאלית.
  • שלישית, נקבת הזבוב מטילה מספר רב של ביצים, כך שגם אם כמה עשרות ביצים תושמדנה, עדיין סביר להניח כי די מצאצאיה יגיעו לבגרות.

 

כיצד ניתן להדביר את הזבובים?


מכיוון שקשה מאוד לתפוס זבובים בוגרים, הדברת זבובים מקצועית מתבצעת בעיקר באמצעות חיסול מצבורי ביצים והדברה במקומות פוטנציאליים

בהם ישנה סבירות גבוהה כי ישנן ביצים, או שהם עשויים להימצא כאתר אטרקטיבי להטלת ביצים.
כדי להבטיח טיפול יעיל ויסודי בבעיית הזבובים, מומלץ להזמין הדברת זבובים לפני תחילת העונה,
כלומר, לפני שהזבובים בוקעים מביציהם ועפים להם לדרכם.

 

חברת יהודה הדברות דוגלת בטיפול מידתי בבעיות מזיקים שונות. כמו כן, שואפת החברה לספק את פתרונות ההדברה הטבעיים והידידותיים ביותר לאדם ולסביבה.

על כן, חשוב לנו לציין כי אחת הדרכים הטובות ביותר להדברת זבובים, היא פשוט להימנע מלתת להם את התנאים אשר נתפסים כאידיאליים עבורם.
כך, למשל, רצוי לייבש לפני הקיץ מקורות מים עומדים (דבר שטוב גם לטיפול במכות יתושים), הרחקת מצבורי זבל, כיסוי זבל אורגני בחומר יבש,
שמירה על הניקיון, הקפדה שלא להשאיר פחי זבל פתוחים ונגישים, ייבוש משטחי העבודה במטבח, הימנעות מלהשאיר מזונות באריזות פתוחות וכן הלאה...

שמירה על הנחיות מסוג זה, גם אם לא תעלים את בעיית הזבובים כליל, ודאי תסייע בשיפור המצב ויעזרו לכם להימנע מטרדה מיותרת.

יש לכם בעיית זבובים? צרו עימנו קשר עכשיו, אנו נשמח לעמוד לשירותכם!