מהו מדביר טוב

עבור אנשים רבים, עצם הידיעה שבביתם יש תיקנים, נמלים, עכברים או מזיקים אחרים, היא סיבה לבהלה. גם אם הם לא יודעים מהו היקף הבעיה, הם ממהרים לקרוא למדביר שיבצע הדברה בבית.

אלא שתחושת הבהילות והדחיפות גורמת להם לא אחת לבחור במדביר הראשון שמופיע במדריך הטלפונים, ולא לבדוק היטב מיהו איש המקצוע שהם הזמינו כדי שיפזר רעלים כימיים בביתם.

במאמר הבא תוכלו ללמוד על כל מה שחשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר, כדי שבפעם הבאה שתזדקקו לשירותיו, תוכלו לבצע בחירה נכונה של איש המקצוע הטוב ביותר.
 

רישיונות בבקשה!

 

הדבר החשוב ביותר שעליכם לבדוק הוא האם למדביר שלכם יש רישיון (היתר הדברה). מרבית ההדברות המבוצעות כיום עושות שימוש בחומרי הדברה כימיים.

 

חומרים אלו יכולים להיות מסוכנים במיוחד אם משתמשים בהם במינונים גבוהים מדי או באופן רשלני.
לכן, המשרד להגנת הסביבה מפקח על שוק המדבירים באמצעות חלוקתהיתרי הדברה.

מדביר בעל היתר הדברה הוא מדביר שעבר הכשרה מקצועית מסודרת מטעם המשרד להגנת הסביבה, ועודנו עובר השתלמויות תקופתיות בנושאי הדברה. מדביר מורשה יודע מהם המינונים המותרים לשימוש עבור כל חומר הדברה, וכיצד ניתן להיפטר מכל מזיק.

אולם אין להסתפק אך ורק בבדיקת היתר ההדברה של המדביר. מכיוון שהמשרד להגנת הסביבה מנפיק 4 סוגים של היתרים (היתר קטילת חרקים, היתר קטילת מכרסמים, היתר איוד מוגבל והיתר איוד בלתי מוגבל), עליכם גם לוודא שסוג ההיתר שהמדביר מחזיק אכן תואם את סוג שירותי ההדברה שהוא מציע.
 

שיטת ההדברה

 

בשוק פועלים מדבירים רבים, אך לא כולם מבצעים הדברה באותה השיטה. ישנם סוגים שונים של שיטות הדברה: הדברה באמצעות חומרים כימיים, הדברה ביולוגית (שעושה שימוש בעקרונות ביולוגיים מחייהם של המזיקים כדי לקטול אותם), הדברה אורגנית (שעושה שימוש בחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה) ואפילו הדברה אולטרה-סונית (המבריחה את המזיקים באמצעות גלי קול בתדרים מיוחדים).

לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות ולא כל שיטת הדברה מתאימה עבור כל סוגי המזיקים. לכן, בבואכם לבחור מדביר, בררו מהי שיטת ההדברה שלו, מהם יתרונותיה ומהם חסרונותיה.

 

אחת, שתיים... ניסיון

 

גם בתחום ההדברה לניסיון יש תפקיד מכריע ביעילות עבודתו של המדביר. מדביר מנוסה, שהתמודד עם מקרים שונים ומגוונים של בעיות מזיקים, ידע להתאים עבורכם את שיטת ההדברה האופטימלית ביותר. מדביר מנוסה גם ידע להדריך אתכם כיצד להיערך לקראת ההדברה, כדי להגביר את יעילותה וכדי שלא תסכנו את בריאותכם. ומעל לכל, ניסיונו המקצועי של המדביר הוא שמאפשר לו להעניק אחריות על העבודה שלו. במהלך תקופת האחריות המדביר מתחייב לכך שביתכם יהיה נקי ממזיקים. ואם חלילה המזיקים ישובו להטריד אתכם במהלך תקופה זו, המדביר ישוב להשלים את עבודתו ללא עלות נוספת.
 

לסיכום, בחירת מדביר היא בחירה חשובה שאין להקל בה ראש. מקצועיותו, ניסיונו ושיטת עבודתו של המדביר יכריעו האם אתם תיפטרו מהמזיקים אחת ולתמיד. אם גם אתם זקוקים לשירותיו של מדביר מורשה, מנוסה ומקצועי – צרו קשר עוד היום עם חברת יהודה הדברות ונשמח לעמוד לשירותכם.