מה הן הדרכים היעילות ביותר להרחקת יונים?

במה נבדלות יונים משאר המזיקים כגון עכברים או חולדות? בדברים רבים, לרבות הקושי לזהותן כסוג של מזיק בעיקר בשל היותן סמל של שלום אלא שיונים עלולות להוות לא רק מטרד אלא מפגע תברואתי וסיכון בריאותי. יש צורך ממשי לגרום לסילוקן ולהרחקתן מהבית ומהסביבה.


בניגוד לאמצעי הדברה שונים הגורמים לפציעת המזיק או להכחדתו- הדברת יונים אינה כרוכה בפגיעה פיזית בהן. ניתן לעשות זאת באמצעים שונים.


פעולה זו מתבצעת במסגרת שירותי יהודה הדברות - היא אינה פוגעת לא בבעל החיים ולא בסביבה. לא נעשה בה שימוש בכל סוג ובכל אופן שהוא בחומרי הדברה בכלל ובחומרים כימיים בפרט.


חברת יהודה הדברות מציעה לכם מגוון אמצעים להרחקת יונים, אשר כל אחד מהם הוכיח זה מכבר את יעילותו: דוקרנים, סלילים קפיציים, רשתות, אמצעים אלקטרוניים המשמיעים קולות בתדר גבוה המפריע ליונים ומעורר אותן להסתלק ולהתרחק ממקור הרעש, מלכודות יונים ובהן, בין השאר, יונה (אפשרית גם מפלסטיק...) לפתיון.

 

ניסוי וטעייה

 

יונים באות למקומות שונים בבית ומחוץ לו. הן מקננות על מרזבים ומסתורי כביסה, על  אדניות ועל משטחים שונים. על מנת לבחון את יעילותם של אמצעי הרחקה השונים, הדרך הטובה ביותר היא לנסות ולהתנסות: להמתין ולהיווכח האם האמצעי שנבחר אכן יעיל להרחקתן. לא אחת נדרשים ניסוי וטעייה על מנת למצוא את האמצעי האפקטיבי ביותר.


סוחרים שונים עשויים לשכנע אתכם לרכוש תרסיסים שונים לגירוש יונים. יעילותם, המוטלת בספק, מוגבלת. על פי רוב התוצאה אינה משביעת רצון. חבל על הזמן, חבל על הכסף. על מנת למצוא מענה שיהיה בו פתרון לטווח ארוך, רצוי ומומלץ לפנות אל חברת הדברה המעניקה שירות מקצועי של הדברה ירוקה. מי מכם שדוגלים בערך השמירה הקפדנית על איכות הסביבה ועל מניעת פגיעה פיזית בבעלי חיים, ודאי עשויים למצוא בחברת ההדברה פתרונות מקובלים ויעלים.


על אף שיש רבים המתקשים לראות ביונים מזיקים – גם מי שרואים בהן בעיקר מטרד – חשוב לציין, כי הן נושאות בחובן פוטנציאל למפגע תברואתי ולנזק בריאותי, הן בשל הלשלשת שלהן והן בשל היותן נשאיות של חיידקים ומזהמים שונים.


אשר על כן, אם אתם עדיין מתלבטים כיצד נכון להרחיק את היונים- בין אם ניסיתם לעשות זאת  בעצמכם או בסיוע תכשירים ביתיים שונים ובין אם לא עשייתם דבר-  שירותי הרחקת יונים יוכלו לספק לכם את כל המידע וליידע אתכם על אודות האמצעים השונים הנמצאים בשימושם ומוצעים  ללקוחות.


נ.ב. היות שלמילים יש משמעות והן גם מחוללות תודעה, חשוב להבחין בין הדברה לבין הרחקה בכלל ובהקשר המאבק נגד יונים בכלל. להדברה יש קונוטציה חריפה יותר, אגרסיבית, בעוד הרחקה היא פעולה מתונה וידידותית יותר. הרחקת יונים אינה הדברתם הפיזית.